Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Подання повідомлення про прийняття на роботу керівника новоствореної юридичної особи, – роз’яснення Держпраці

Щодо подання повідомлення про прийняття на роботу керівника новоствореної юридичної особи надає  роз’яснення  головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Братусь Лариса Олексіївна.

За ч. 3 ст. 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За абзацом другим постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою за місцем їхнього обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Тобто, до початку роботи працівника інформація про його зарахування має бути подана до Державної фіскальної служби або її територіальних органів.

Норми ст. 24 КЗпП України та постанови № 413 поширюються на всі випадки, коли працівник виконує роботу на умовах трудового договору. Винятків щодо повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття (обрання) на роботу керівників новостворених юридичних осіб порядком не передбачено.

Якщо керівника прийнято на новостворене підприємство, в установу, організацію, повідомлення про прийняття працівника на роботу до територіальних органів Державної фіскальної служби має бути підписано особою, визначеною внутрішніми документами підприємства, установи, організації або установчими документами.