Ви тут:
Суспільство Україна 

Пари, які одружилися завдяки послузі «Шлюб за добу» розлучаються рідше

Пари, які одружилися з допомогою послуги «Шлюб за добу», розлучаються рідше, ніж ті, які одружувалися за звичною процедурою і перед шлюбом мали місяць на роздуми.

Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, пише Міністерство юстиції України.

«Нещодавно ми святкували два роки з моменту запровадження Мін’юстом послуги «Шлюб за добу». Було багато запитань про кількість розлучень таких пар. Ми спеціально зібрали статистику за період функціонування послуги (з липня 2016 по липень 2018 року) і виявилось, що відсоток розлучень серед пар, які одружилися за стандартною процедурою складає 1,9 %, а серед тих, хто одружився за добу – 1,6 %», – сказала Олена Сукманова.

За її словами, з 38 444 пар, які одружились за добу розлучилось лише 615. «Думаю ці показники — найкраща відповідь усім скептикам, які критикували Мін’юст за впровадження такої послуги, аргументуючи тим, що швидкі шлюби будуть так само швидко й розпадатись», – зазначила Олена Сукманова.

Вона наголосила, що ефективна й сучасна держава повинна давати людині право вибору як пройти ту, чи іншу процедуру. «Якщо хтось вже визначився зі своєю половинкою і хоче одружитися, навіщо змушувати таку пару чекати місяць? З іншого боку ті, хто нікуди не поспішає і хочуть ще подумати також мають змогу це зробити, скориставшись стандартною процедурою одруження», – наголосила заступник Міністра юстиції.

Нагадаємо, за два роки існування послуги Міністерства юстиції «Шлюб за добу» нею скористалося 38 444 пари. Найпопулярнішою ця послуга є у Києві майже 7 тис. одружень, Одесі майже 6 тис. одружень, Маріуполі понад 2,6 тис., Львові – 2,5 тис., Сєвєродонецьку понад 2 тис., Харкові 1,8 тис., Чернівцях 1,2 тис. одружень.