Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Папуги можуть приймати економічно вигідні рішення, – вчені

Група німецьких орнітологів провела простий дослід: папуг просили обрати між негайним частуванням і якоюсь річчю, за яку згодом можна отримати частування побільше.

Як з’ясувалося, всі піддослідні папуги в цій ситуації вибирають більш складний варіант: отримати непотрібний предмет, а потім обміняти його на більш велику винагороду, повідомляє Еспресо.

В експерименті взяли участь солдатський ара (Ara ambiguus), синьогорлий ара (Ara glaucogularis), гірський ара (Primolius couloni) і сірий папуга – жако (Psittacus erithacus), а також вчені з інституту Макса Планка.

Папугам пропонувалося вибирати між негайним отриманням їжі і отриманням якоїсь дрібнички, який потім можна буде обміняти на шматочок кукурудзи , зернятко соняшника чи шматочок волоського горіха.

Як з’ясувалося після навчання папуг, всі птахи стійко віддають перевагу другому варіанту, тобто “купують їжу”,  хоча він очевидно складніше і вимагає готовності відмовитися від негайної нагороди і трохи почекати.

У контрольному експерименті, де піддослідним птахам пропонувалося вибирати між їжею і предметом, обмінюваних на точно таку ж їжу, схибили лише сірі папуги, частина яких стійко вибирала предмет незалежно від його реальної цінності.

До цього дня здатність приймати економічно обґрунтовані рішення була помічена тільки у деяких приматів. На цей рахунок тестувалися (приблизно так само) капуцини, які живуть в Латинській Америці. Вони виявилися не дурніші папуг.