Ви тут:
Комуналка Суспільство Україна 

Об’єкти Держстату утеплять за кошти ЕСКО-інвесторів

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Головою Держстату Ігорем Вернером розпочали співпрацю у сфері енергосервісу.

Держстат (http://www.ukrstat.gov.ua) став одним з перших органів влади, який виявив бажання працювати з Держенергоефективності у цій сфері, уклавши відповідний Меморандум.

На тематичному семінарі розглянули усі тонкощі проведення ЕСКО-тендерів у Системі «ProZorro»  (https://prozorro.gov.ua)та укладання договорів.

Як наголосив С.Савчук, ключовою перевагою енергосервісу є залучення не бюджетних коштів, а приватних інвестицій в енергоефективні проекти.

«При цьому, інвестор як ніхто інший буде безпосередньо зацікавлений у проведенні робіт на високому рівні, щоб отримати максимальну економію енергоспоживання. Ця економія – запорука повернення вкладених інвестицій», – повідомив С.Савчук.

Якщо взяти до уваги діючі ЕСКО-проекти, наприклад, у бюджетних закладах, то економія енергоспоживання становить від 20% і більше. Зекономлені кошти після завершення договорів можна спрямувати на подальші енергоефективні заходи або інші корисні проекти. 

Про практичний досвід виконання ЕСКО-контрактів учасники семінару дізналися від 5 ЕСКО-інвесторів, які одні з перших зайшли на цей ринок. 

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю