Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Нова українська школа: у Полтаві зібрали освітян для обговорення старту реформи (ФОТО)

Після проведення конференції «Нова українська школа: старт реформи, участь громад», що відбулась 21 серпня у Києві, сьогодні у Полтаві зібрались освітяни області, аби обговорити підсумки минулого та завдання на наступний навчальний рік.

Головною темою стала реформа Нової української школи, яка стартує в Україні 1 вересня. Першокласники, які підуть через два тижні до школи, навчатимуться вже за новим державним стандартом. Він зорієнтований на компетентісні знання, інклюзивне навчання, створення освітнього простору.

«Має бути розуміння того, що цей рік є відповідальним — початок Нової української школи, першачки підуть навчатись за новими стандартами. Прем’єр-міністр говорив, що наступного року плануємо звести до нуля черги в дошкільних навчальних закладах. Тому цьогоріч необхідно зробити проекти, виділити гроші на проектно-кошторисну документацію і встигнути провести експертизу. Щоб ми наступного року за рахунок держави і співфінансування  могли вирішити проблеми громад з дошкільними закладами», – зазначив на початку конференції заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

«Завдання Нової української школи – зробити школу доступною і привабливою для кожної дитини. В основі лежить компетентісний підхід. Минулого навчального року 4 школи Полтавщини зі 100 шкіл України пройшли апробацію нового стандарту. Це ЗОШ I-III ст. №37 (Полтава), ліцей №30 (Кременчук), ЗОШ I-III ст. №3 (Горішні Плавні) і Решетилівська ЗОШ I ст. На сьогодні ми вже маємо 37 підготовлених тренерів і вчителів, які працюватимуть з першачками. Цього року у нас є понад 15 тис. першокласників. Це гарний показник, бо останні 3 роки більше, ніж 13 тис. ми не мали. На 1 вересня маємо 636 шкіл. У порівнянні з попередніми роками кількість шкіл зменшилась, але дітей збільшилось. Якщо їх було 128 тис., тепер 132 тис. Це говорить про те, що процес оптимізації школи іде на Полтавщині», – закцентувала директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко.

Нині на Полтавщині налічується 41 опорна школа, і це 4-е місце по Україні. Також директор освітнього Департаменту розповіла про модернізацію шкіл в ОТГ, Трудолюбівську ЗОШ, яка перемогла в українсько-фінському проекті, підвезення учнів до шкіл, забезпечення підручниками учнів 1-11 класів, інклюзивне навчання.

Директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко повідомив, що найближчими роками Міністерство освіти внесе корективи щодо ЗНО. Згодом на рівні з українською мовою та літературою обов’язковим предметом для складання на тестуванні стане математика.

«За винятком математики, на жаль, по всім іншим предметам кількість учнів, які не здолали прохідний поріг, є меншою за середньообласну. Математика – це завдання №1. Над цим треба працювати. За моєю інформацією, Міністерство освіти налаштоване, щоб у 2020 році математика стала такою ж обов’язковою дисципліною на ЗНО, як українська мова та література».

А голова ради ректорів закладів вищої освіти III-IV рівнів акредитації Володимир Онищенко розповів про ситуацію в області стосовно університетів і академій.

«У 2018 році 3 заклади вищої освіти Полтавщини увійшли до 100 кращих університетів України за показниками національного рейтингу ТОП-200. Сьогодні в Україні навчається більше 66 тис. іноземних студентів. З них 2 тис., а це 3%, навчаються у Полтавській області. На рівні регіону найпопулярнішими спеціальностями були медицина, стоматологія, право, комп’ютерні науки, комп’ютерна інженерія, філологія, нафтогазова інженерія, фінанси, дошкільна освіта, українська мова і література, психологія».

Кращих освітян нагородили відзнаками Міністерства освіти і науки України, Полтавської ОДА.