Ви тут:
Суспільство Україна 

“Наша мета – не храми, не майно, а єдність віруючих”, – Патріарх Філарет

Ніякого насильства після отримання Томосу не буде, а майно належатиме громадам, як і досі. Про це заявив у інтерв’ю Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Філарет, повідомляє прес-служба УПЦ КП. 

“Заяви про «захоплення храмів», про можливість «громадянської війни» через автокефалію – частина гібридної війни проти України”, – переконаний він.

Філарет розповів, що на засіданні Синоду прийняли Послання, в якому сказано: «Ми категорично відкидаємо усі звинувачення супротивників у тому, що Томос про автокефалію спричинить протистояння чи навіть кровопролиття. Навпаки – тільки через утвердження єдиної Помісної Православної Церкви в Україні можливо і подолати церковне розділення, і досягнути суспільного миру».

“Що стосується храмів, іншого церковного майна: наша мета – не храми, не майно, а єдність віруючих. Тут теж відбувається маніпуляція фактами, поширюється неправда, коли прихильники МП кажуть, що нібито «Київський Патріархат захоплює храми Московського Патріархату».

За словами Патріарха Філарета, за українськими законами немає «храмів Київського Патріархату» чи «храмів Московського Патріархату», – всі храми і майно належать громадам (парафіям, монастирям, духовним навчальним закладам) на правах власності, користування, чи оренди, і громада розпоряджаєтсья своїм майном.

“У статті 8 Закону про свободу совісті записано, що кожна громада може вільно обирати центр свого підпорядкування і змінювати його. Кожна людина має свободу мати віру чи переконання, сповідувати їх особисто і колективно, приватно і публічно, а також змінювати. І якщо громада вирішила вийти з одного Патріархату і увійти до іншого – то майно вона зберігає за собою”.

На думку Філарета, представники МП лякають “кривавим захопленням” Києво-Печерської та Почаївської Лаври тому, що знають, який вплив мають ці святині на віруючий народ.

“Усвідомлюючи, що після Томосу багато парафій, цілі єпархії відійдуть від МП, вони сподіваються, що через контроль над Лаврами вони рано чи пізно повернуть собі вплив на Церкву в Україні”.