Ви тут:
Економіка Суспільство Україна 

На скільки років в Україні вистачить запасів газу: роз’яснення “Нафтогазу”

Запасів природного газу в Україні вистачить на 15 років, при цьому водобудок блакитного палива можна значно збільшити. Про це в ефірі каналу “Прямий” заявив комерційний директор НАК “Нафтогаз” Юрій Вітренко

За його словами, наразі в Україні видобувають близько 20 мільярдів кубометрів газу.

“Причому з цих 20 мільярдів ми видобуваємо – наша дочірня структура “Укргазвидобування” – приблизно 15,5 мільярда кубометрів газу. А все інше – це приватні компанії, включаючи “Укрнафту”, де у нас є мажоритарний пакет. Але це не повністю компанія, яка нам належить”, – зазначив Юрій Вітренко.

Також він додав, що видобуток блакитного палива можна збільшити.

“Можливо, і значно. У нашій компанії “УкрГазВидобування”, яку ми контролюємо, минулий рік був рекордним – ми збільшили видобуток на рівні, найвищому за останні 23 роки. Там зростання приблизно був 4,4%. Тобто у нас є величезний потенціал збільшення видобутку. Якщо подивитися на співвідношення обсягів видобутку і запасів, які у нас є, – у нас це співвідношення є найкращим серед практично всіх європейських країн і навіть багатьох країн в світі. Тобто у нас запасів вистачає приблизно на 15 років, вже існуючих, не кажучи про те, що ми можемо насправді збільшити ресурсну базу”, – розповів Юрій Вітренко.