Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині зареєстровано майже 3500 хворих на гепатит В і С

Сьогодні, під час засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА про лікування хворих на вірусні гепатити В і С розповіла головний лікар Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні Наталія Свириденко.

В диспансерному реєстрі знаходиться 3475 хворих на гепатит. З них 75% – хворі на хронічний вірусний гепатит С, а решта — на хронічний вірусний гепатит В та В+С”, – повідомила Наталія Свириденко.

Такими препаратами лікують хворих на гепатит з І генотипом. Нещодавно почали надходити, лише за квотами 2017 року, тобто з затримкою в рік. Раніше лікували препарати, які важко переносяться хворими, зараз же препарати прямої дії та універсальні.

“Лікування наших хворих — це складне питання. Ми не можемо лікувати всіх хворих на гепатит. Хворих, які отримують лікування відбирають за критеріями. Здебільшого хворі отримують допомогу в режимі очікування”, – роз’яснила Наталія Свириденко.

Зараз 280 хворих перебуває на черзі. За квотою 2017 року Полтавщина повинна була отримати препаратів на 6,5 млн грн, то отримала лише на 2 млн грн.

“Для лікування всіх хворих на гепатит необхідно приблизно втричі більше коштів”, – додала Наталія Свириденко.

“Міністр охорони здоров’я сказала, що у цьому році кошти на лікування хворих гепатитами відшкодують повністю. На сьогодні Полтавщину недофінансували на 5 млн грн”, – зауважив голова Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА, заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Регіональний представник Всеукраїнського Об’єднання Людей з Наркозалежністю в Полтавській області Яніна Стемковська повідомила, що протягом 2-х років жодного хворого на гепатит з ІІІ генотипом не пролікували.

Після обговорення Координаційна рада вирішила, що необхідно провести розрахунки щодо лікування хворих з ІІІ генотипом та звернутись до закордонних Громадських організацій за допомогою у лікуванні таких хворих.