Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині цьогоріч рекордна кількість першачків

Цьогоріч вперше за парти сядуть понад 15 тисяч першокласників. На Полтавщині це рекордна кількість за останні три роки. Про це, під час сьогоднішньої апаратної наради у голови Полтавської ОДА, повідомила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко.

Вона наголосила, що заклади освіти області підготовлені до 2018/2019 навчального року і 1 вересня організовано розпочнуть освітній процес.

– Влітку педагогічна громада спільно з батьками, органами влади та депутатським корпусом усіх рівнів приклали чимало зусиль, аби започаткована Міністерством освіти і науки України реформа загальної середньої освіти – впровадження Концепції «Нова Українська Школа» (НУШ) – успішно стартувала. Першими вступлять у навчальний рік по-новому першокласники. Їх цього року планується рекордна за останні три роки кількість — понад 15 тисяч, – сказала Олена Харченко.

Вона розповіла, що НУШ вимагає створення нового освітнього простору та сучасного освітнього середовища. З нововведеннь – килимок для ранкових зустрічей, парти-трансформери, ігрова та навчально-пізнавальна зони, зона вчителя, куточок живої природи, дидактичні матеріали, оргтехніка – будуть в усіх перших класах.

У кожного наймолодшого школярика – конструктор LEGO. Наразі усі школи області отримали 15157 безкоштовних наборів.

– Усі вчителі, які працюватимуть у 1-х класах, підготовлені до роботи за новим Державним стандартом початкової загальної освіти у рамках курсів підвищення кваліфікації на експрес-тренінгах „Професійний розвиток учителя в сучасному освітньому просторі” та „Підготовка учителів початкових класів до роботи в Новій українській школі”, дистанційно – на платформі EdEra, – зазначила Харченко.

На створення у 2018 році нового освітнього середовища у перших класах передбачено освітню субвенцію в сумі 48,4 млн грн.

Цьогоріч, враховуючи прогнозовані показники, в області функціонуватимуть 636 закладів загальної середньої освіти усіх типів і форм власності (у тому числі 24 інтернатних закладів обласного підпорядкування), де приступлять до навчання майже 132 тис. учнів.

Як повідомила Олена Харченко, в області розвивається новий освітній простір в частині створення опорних шкіл. З 1 вересня розпочне роботу 41 опорна школа, до кінця року очікується функціонування 57-и.

– Стовідсоткове підвезення учнів та вчителів сільської місцевості, які цього потребують, забезпечує 352 транспортні засоби, із них 317 шкільних автобусів. Протягом 2016-2018 років закуплено 60 автобусів. До кінця року заплановано придбати ще 6 шкільних автобусів на умовах співфінансування. Кількість кабінетів із сучасним технічним обладнанням становить 343. Упродовж 2018 року придбано обладнання для 32-х кабінетів природничо-математичних дисциплін. Усі заклади загальної середньої освіти забезпечені персональними комп’ютерами для освітнього процесу. До мережі Інтернет підключено 587 шкіл, що становить 96,7 % від загальної кількості закладів.

За три навчальні роки забезпечення підручниками учнів 1-11-х класів закладів загальної середньої освіти області у середньому становить 98%. Щороку відбувається перерозподіл підручників між територіальними одиницями області задля 100-відсоткового забезпечення учнів підручниками. Наразі до області уже надійшла частина підручників для учнів 5 класу, решта очікується до кінця вересня.

– Усі заклади загальної середньої освіти, у рамках впровадження Нової української школи, повинні відповідати вимогам сучасного інклюзивного середовища, бути доступними і комфортними для усіх здобувачів освіти. За оперативними даними, в області вже діють 159 закладів загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням, в яких у 314 інклюзивних класах навчається 426 учнів, що більше, ніж у 2017/18 н.р. – 140 закладів, 284 класів та 366 учнів, та удвічі перевищує показники 2015/16 н.р. Найбільше учнів охоплено інклюзивною формою навчання у містах: Полтава, Кременчук, Горішні Плавні, Гадяч та Карлівському, Новосанжарському, Гадяцькому районах. У 2018 році в області заплановано відкриття 32 інклюзивно-ресурсні центри, – підсумувала Олена Харченко.