Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині стягнуто понад 139 млн грн аліментів за час роботи закону #ЧужихДітейНеБуває

Уже 6 місяців працює Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» — #ЧужихДітейНеБуває.

За цей час на Полтавщині державні виконавці стягнули з неплатників аліментів понад 139 млн грн на користь 21 593 полтавських дітей.

«Закон #ЧужихДітейНеБуває, що набрав чинності у лютому, значно посилив відповідальність неплатників аліментів та показав вражаючі результати. Другий пакет документів, що вступає в силу 29 серпня, створює економічні передумови для посилення захисту права дитини на належне утримання. Ці закони спрямовані не лише на посилення відповідальності неплатників аліментів, а й спрямовані на стимулювання та підтримку тих батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок», — зазначила в. о. начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак.

Є випадки, коли боржники самостійно приходять до Державної виконавчої служби, щоб сплатити аліменти. Інакше, вони не зможуть виїхати з України відповідно до встановлених законом обмежень.

«Сьогодні на виконанні в межах територіальних відділів Державної виконавчої служби області перебуває понад 23 тисячі виконавчих документів про стягнення аліментів. Кожне 4-те рішення суду полягає в тому, що потрібно стягувати аліменти на користь дітей. Є колосальні результати дії першого пакету законів. На сьогодні стягнуто коштів понад 139 млн грн з початку року. Завдяки новим заходам примусового виконання рішень стягнуто понад 51 млн грн. Боржники, побоюючись позбавлення права керування транспортними засобами, обмеження права виїзду за межі України, в полюванні і користуванні зброєю, приходять і сплачують борги. До нас приходять боржники, які бувають роками в розшуку, які ніколи не з’являлися, знаходять себе в реєстрі боржників, бо при перетині кордону їх зупиняють», — розповів начальник Управління Державної виконавчої служби Віталій Коноз.

Найкращими відділами по притягненню до суспільно-корисних робіт є Гребінківський район — 15 постанов задоволено судом і відпрацьовано заборгованість 34 тис. грн, також Зіньківський, Котелевський, Київський район Полтави. За останній тиждень у Гребінківському відділі по одному провадженню стягнуто 35 тис. грн, у Шевченківському відділі Полтави — 54 тис. грн, Хоролі — 21 тис. 700 грн, Решетилівці — 12,5 тис. грн.

Результати дії закону #ЧужихДітейНеБуває помітні і в Київському відділі ДВС Полтави.

«У відділі на виконанні нині перебуває 1868 виконавчих проваджень, з них 1018 перебувають на виконанні за місцем отримання доходів боржника, тобто в бухгалтеріях підприємств. Одна постанова про обмеження права керування транспортним засобом скасована через те, що боржник професійно працює водієм й іншого заробітку не має. Якщо він обмежений, то фактично не зможе виплачувати аліменти на утримання дітей. І матимемо ситуацію, коли борг буде зростати. По 103-м провадженням оголошено розшук на підставі ухвали суду. З початку року державними виконавцями відділу стягнуто 12 млн 207 тис. грн аліментів на утримання дітей. За рахунок застосування заходів, передбачених законом — 1 млн 800 тис. грн», — наголосив начальник Київського відділу ДВС міста Полтава ГТУЮ у Полтавській області Олександр Міщанін.

Втім, є  недоліки в організації роботи неплатників аліментів. Боржників, які не бажають виплачувати кошти, за рішенням суду відправляють на суспільно-корисні роботи. Але є проблема — практично не визначені в області об’єкти і роботи, де боржники могли б відпрацьовувати.

«Сьогодні працюють 40 людей з 53-х, які направлені за цей час. Сума коштів, яка перерахована за виконану роботу, складає понад 51 тис. грн. Є боржники, які не бажають працювати. Згідно з другим пакетом документів, якщо боржник не хоче працювати на суспільно-корисних роботах, подають арешт на 10 діб. Місцеві органи самоврядування мають виділити об’єкти і місця для відпрацювання. Ми отримали відмови по 20 районам, серед них Глобинський, Карлівський, Лохвицький, Лубенський, Полтавський, Семенівський, Миргородський. І не вирішили питання у Зіньківському, Кобеляцькому районах і в Полтаві. Тобто, по Полтавській області не вирішені ні об’єкти, ні роботи. Таким чином, ми не можемо відправляти на людину арешт, якщо немає де працювати», — констатував начальник філії Державної установи «Центр пробації» у Полтавській області Олександр Дем’яненко.