Ви тут:
Суспільство 

На Полтавщині розпочалося полювання на пернату дичину

З 4 серпня і до 25 листопада щосуботи, неділі та середи дозволено полювання на пернату дичину на мисливських угіддях Полтавщини.

Цьому передувала підготовча робота управління лісового господарства та екологічних служб, які провели облік птахів і визначили норми добування пернатих на одного мисливця.

Зокрема, за 1 день можна відстріляти 5 качок, 6 лисок, по десятку голубів і перепілок, трьох гусей та 5 куликів. Є дозвіл на відстріл і пернатої дичини, вирощеної на фермах.

Голова ради Полтавської обласної організації УТМР Костянтин Боровик зазначив, що в організації ферма, на якій вирощується фазан, який не приживається на мисливських угіддях нашої Полтавської області.

Є можливість випускати і його під постріли. Мисливці приїжджають, проплачують та полюють на дичину.

Згідно з чинним законодавством ,нині заборонено полювати в природно-заповідних зонах, хоча це сприяє регулюванню чисельності як птахів, так і тварин.

На думку Боровика, така заборона  призводить до того, що там може бути перенасичення звірів, як  у Нижньосульському національному парку.

Щоб випадково не знищити особливо цінних пернатих, у кожному мисливському господарстві ведеться облік птахів, які занесені до Червоної Книги.

Однак це не зупиняє браконьєрів, які не визнають дозвільних правил полювання і можуть цілорічно незаконно добувати унікальні види пернатих. Не лякають нечесних на руку мисливців навіть збільшені штрафи.

В УТМР є не тільки участки природно-заповідного фонду, але й є участки відтворення дичини – це 20 відсотків загальної площі, там тоже не дозволяється полювати.

Як наголосив ІРТ Костянтин Боровик, під час полювання кожен мисливець повинен мати при собі документи, зокрема, державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, відстрільну картку користувача мисливських угідь, дозвіл на зберігання та носіння зброї, за наявності мисливських собак – паспорт на тварину.

Перед початком полювання всі мисливці проходять інструктаж з техніки безпеки при поводженні зі зброєю .

Охорону мисливського фонду від браконьєрства і контроль за дотриманням мисливцями правил полювання забезпечуватимуть рейдові бригади з представників державної лісової охорони, правоохоронних органів та єгерської служби користувачів мисливських угідь.