Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині осучаснили відділення Укрпошти, а в Полтаві будують новий цех (ФОТО, ВІДЕО)

В Україні  триває реформування головної пошти країни «Укрпошти» і Полтавщина не є винятком. Тут осучаснили відділення у Кременчуці та Лубнах — ці центри є чи найшвидшими по обробці пошти в Україні, а в Полтаві розширюють свої можливості — будують новий цех.

У планах «Укрпошти» — розробити сучасну логістичну систему, відбудувати нову інфраструктуру та надати доступ до сучасних фінансових послуг для всіх громадян України. Адже за словами т.в.о. начальника Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергія Марчишинця, «Укрпошта» є № 1 по впровадженню різних послуг.

«Відділення поштового зв’язку (ВПЗ) є центральними на території громад. І через них здійснюється оплата комунальних послуг, система розподілу субсидій, обмін товарами, виплата пенсій. Сьогодні дана структура повинна відповідати сучасним вимогам по наданню послуг, бути мобільною в роботі і відповідати сучасним критеріям».

Директор Полтавської дирекції ПАТ «Укрпошти» Андрій Рижов зупинився на основних моментах реформування на Полтавщині.

«У січні цього року вже повністю зробили зробили ремонт дільниці обробки пошти в Кременчуці, побудували пандус. Це дозволило приймати 20-тонні автомобілі з Києва прямо в Кременчук. Якщо раніше ми возили посилки через Лубни або Полтаву, то тепер йде пряма машина. Це дозволило більш, ніж на 36 годин зменшити час доставки. І наростили з 2-х контейнерів щодоби до 16».

«Зробили реконструкцію в Лубнах. Якщо раніше машини вивантажували вручну, то тепер обладнали підйомник, який дозволяє завантажити в 5 разів швидше. Тому Кременчук і Лубни займають перші місця по швидкості сортування в Україні».

«У Полтаві ми будуємо новий цех обробки пошти, він знаходитиметься по вул. Європейській 150а. Площею буде в 1,5 тис. кв.м. Якщо зараз він 692 кв.м і двоповерховий, то все буде на першому поверсі. В кінці вересня — на початку жовтня буде повністю збудований».

Крім будівництва, у полтавському регіоні займаються і комп’ютеризацією відділень поштового зв’язку у селах. Там, де населення складає 2000+ всі поштові відділення будуть оснащені комп’ютерами.

Андрій Рижов називає статистику: з 600 відділень на Полтавщині, 520 знаходяться у сільській місцевості. Цього року їх закрили. Але це пов’язано з реформуванням системи Укрпошти.

«Кожне сільське відділення збиткове. Прямі збитки — 2900 щомісяця. 42 відділення в полтавському регіоні — Полтава, Кременчук, Лубни, Хорол, Миргород — повністю обслуговують сільські відділення. Зараз в Укрпошті запущений проект Чернігівської області, де 3 райони повністю переведені на мобільні відділення. Закупили 130 нових автомобілів, обладнані від холодильника до касового апарату. У перспективі розглядаємо таке і в Полтаві. У 2017 році наша мережа становила 90 міських і 520 сільських відділень, цього року — 92 міських і 486 сільських. Це не значить, що ми закриваємо сільські відділення, ми реформуємо мережу. У нас немає мети припинити контакти з населення. Крім нас ніхто не доставить пенсії, перекази, соціальну допомогу, підписку і т. д. Про закриття або припинення роботи наших відділень взагалі не йдеться», — наголошує Андрій Рижов.

Як стало відомо, у Хорольському районі працює одна з кращих листонош в Україні, вона заробляє 10-12 тис. грн на місяць.

«Вона торгує. У нас є каталожна торгівля. У будь-якому селі можна за каталогом вибрати будь-який товар — від телевізора до холодильника. А з каталожної торгівлі 5% йде листоноші», — зазначив Андрій Рижов.

Крім цього, в Укрпошті доступні різні послуги: «Укрпошта Експрес» — на 30-50% дешевше будь-якого оператора в Україні, а швидкість доставки з Києва до Полтави — доба; SmartBox — покупка коробки, при цьому не потрібно платити за послугу, вагу і відстань, «Власна марка» і т.д.