Ви тут:
Суспільство Україна 

На момент ДТП Олена Зайцева була у стані наркотичного сп’яніння: оприлюднили результати експертизи

Олена Зайцева, яка була за кермом авто, що наїхало на натовп людей на пішохідному переході в Харкові, на час ДТП була в стані наркотичного сп’яніння.

Це підтвердив Центр психічного здоров‘я та моніторингу наркотиків і алкоголю Міністерство охорони здоров’я України. Суд долучив висновок Центру до матеріалів справи. Про це, на своїй сторінці у соцмережі повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Центр МОЗ України підготував такий висновок на звернення адвоката постраждалих. За місяці розгляду справи в суді так і не вдалося отримати вичерпної відповіді на запитання – чи вживала Зайцева наркотики, коли сіла за кермо і сталася аварія.

Лікар-нарколог, яка оглядала Зайцеву після наїзду на пішоходів та керувала відбором необхідних біологічних зразків, зникла. Лікар-лаборант, який аналізував біологічні зразки, в залі суду не зміг надати однозначної відповіді на запитання про наявність наркотиків в організмі Зайцевої.

Втім, висновок Центру психічного здоров‘я та моніторингу наркотиків і алкоголю свідчить: Зайцева станом на 18.10.2017 року перебувала в стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих речовин. У всіх суперечливих випадках відповідно до Інструкції, затвердженої спільним наказом МВС України та МОЗ України (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1413-15), необхідно звертатися до Центру.

Сподіваюся, всі обставини ДТП будуть взяті до уваги та суд зробить справедливі висновки, – йдеться у повідомленні.