Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

На фермі під Полтавою вирощують равликів (ФОТО)

У селі Войнівка на Полтавщині працює фермерське господарство “Равлик – 2016”, у якому вирощують равликів. Про це на своїй сторінці у соцмережі написав заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

– Воно вирощує равликів зовсім недалеко від Полтави. Господарство має гарні результати. Вони і самі працюють, ще й навчають зацікавлених у розвитку такого бізнесу. Ми корегуватимемо обласну програму по фермерству та співпрацюватимемо і з такими нетиповими господарствами також. Саме для цього ми і працюємо «у полі»: щоб вирішити проблеми, потрібно одразу їх почути. Уже вкотре повторюся: не бійтеся просити допомогу. Звертайтеся до сільрад, РДА, нашої адміністрації, – написав Роман Товстий.

Як повідомляють у Департаменті агропромислового розвитку Полтавської ОДА, в Україні таке виробництво тільки починає набирати обертів. Тому, сільські жителі, які мають невеличку земельну ділянку мають можливість зайняти цю майже порожню нішу.

– Надзвичайно смачний та корисний продукт виробляє у нас, на Полтавщині, фермерське господарство. Ці слизькі створіння вважаються делікатесом у Європі та споживаються більше, ніж 150 тисяч тонн у рік і мають дефіцит виробництва. В Україні таке виробництво тільки починає набирати оберти. Тому у вас є можливість зайняти цю майже порожню нішу. Перевага в осіб, які проживають у сільській місцевості і мають невеличку земельну ділянку. Рентабельність такого бізнесу може досягати 90 відсотків, окупність 5-6 місяців, – повідомляють у Департаменті.

За даними аграрного інформаційного агентства agravery.com, у 2017 році в Україні діяли 10 равликових ферм і 90% їхньої продукції йшло на експорт.