Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Митці через творчість прагнуть об’єднати полтавців

У великій виставковій залі галереї мистецтв Полтави відбувся концерт сучасної музики “Імпульс імпровізації”.

Захід організовано у рамках Всеукраїнської акції «Краса і мистецтво єднають країну», мета якої – прийняття Закону України про меценатство.

Ініціаторами цієї акції є учасники творчого об’єднання «ХарБарБонд+К» маріупольські художники Володимир Харакоз, Сергій Баранник, Олександр Бондаренко і Сергій Кириллов, роботи яких представлено на виставці сучасного українського абстрактного живопису.

Подорожуючи зі Сходу на Захід власним коштом, митці через творчість прагнуть об’єднати українців, повідомляє адміністратор групи Полтава – духовна столиця України.

Концепція проекту «ХарБарБонд+К» – це творчій процес у рамках певного напряму мистецтва, який митець розуміє як ірраціональний акт некерований свідомістю, де художнім редактором є лише його внутрішня естетика.

Старі уявлення руйнуються, створюються інші поняття, де лінія, колір, колорит, ритм, композиція плюс емоційне забарвлення мають належне місце.

В абстрактному мисленні завдяки творчій енергії та особистості митця мистецтво набуває естетичної автономії, в якій присутні елементи чистої творчості. Свобода і тільки свобода – як споконвічна існуюча даність. Ця свобода якраз і відбувається у полотнах Володимира Харакоза, Сергія Баранніка, Олександра Бондаренка та Сергія Кирилова.

Співзвучна концепції проекту і творчість молодих українських музикантів Влада Солодовникова та Ганни Данець.

Владислав Солодовников – піаніст, музикант-імпровізатор, композитор, аранжувальник.
Народився 1997 року у Кременчуці. Навчався в Полтавському музичному училищі на відділі «теорія музики», вивчав композицію та інструментування у професора В. Мужчиля у Харківському інституті мистецтв ім. І. П. Котляревського.
Працює в жанрі необароко, фьюжн-фолк, академічна електронно-акустична музика, духовна музика (періоду початку ХХ ст.), мінімалізм, антиромантизм.
У творчості простежується вплив стилів Г. Свиридова, Б. Лятошинського, Б. Бартока, І. С. Баха.
Пише твори для різних складів, включаючи симфонічну музику, камерно-інструментальну, вокальну, хорову.