Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінекономрозвитку спільно з ОДА створять регіональну мережу Центрів підтримки підприємництва

Міністерство економічного розвитку і торгівлі  розпочало роботу з обласними державними адміністраціями щодо імплементації Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні до 2020 року.

Планується, що Мінекономрозвитку спільно з ОДА створять регіональну мережу Центрів підтримки підприємництва, повідомляє Урядовий портал.

“Важливо починати перетворювати результати роботи із проектами міжнародної технічної допомоги у сталі інструменти державної політики, адже досі багато проектів в сфері розвитку підприємництва фінансуються за кошти міжнародних донорів. Вкрай важливим є також налагодити зворотній зв’язок із регіонами щодо потреб малих підприємців, що буде запорукою напрацювання дієвих рішень у цьому напрямі”, – зазначив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов на зустрічі з представниками ОДА.

Як відомо, складовими Плану реалізації Стратегії МСП є, зокрема:

  • створення інформаційного порталу для підприємців на базі офіційного сайту Мінекономрозвитку;
  • реалізація пілотного проекту із запровадження механізму часткових кредитних гарантій;
  • реалізація пілотного проекту зі створення мережі центрів підтримки підприємництва.

В рамках зустрічі представники Мінекономрозвитку і ОДА досягли згоди щодо початку реалізації пілотного проекту зі створення регіональної мережі центрів підтримки підприємництва (ЦПП) в Україні, яка має стати ланкою державної інфраструктури підтримки мікро-, малого бізнесу, а також потенційних підприємців, в тому числі з соціально вразливих груп (ветерани АТО, внутрішньо переміщені особи, молодь). Концепцію ЦПП та інших пріоритетів Мінекономрозвитку презентував Андрій Слабінський, проектний менеджер Команди підтримки реформ при Мінекономрозвитку.

Згідно з концепцією, ЦПП надаватимуть базовий рівень безкоштовної інформаційної та консультативної підтримки бізнесу з акцентом на наявних можливостях: доступні програми підтримки МСП та порядок участі в них, проведення навчальних та інформаційних заходів через мережу закладів-партнерів. Одним з інструментів роботи консультанта ЦПП стануть бізнес-кейси, які вже зараз доступні на платформі ефективного регулювання https://regulation.gov.ua, яку створив Офіс ефективного регулювання за підтримки Мінекономрозвитку.

Концепція мережі ЦПП багато в чому базується на реальному досвіді ОДА в реалізації проектів підтримки МСП в окремих регіонах України: в Тернопільській, Черкаській, Миколаївській та Чернігівській областях. Так, наприклад, в Тернопільській області майданчиком для регіонального центру став департамент економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА, а на районному рівні – ЦНАПи. В Черкаській області підтримка МСП здійснюється на базі агенції регіонального розвитку. Майданчик для розміщення ЦПП в Миколаївській області – Фонд підтримки підприємництва, проектами якого сьогодні є розвиток мережі дистанційно-консультаційних центрів на рівні районів, бізнес-інкубатор для молоді та створення інноваційного кластеру «Регіональний інноваційний HUB».

Окрім того, представники проектів міжнародної технічної допомоги розповіли про плани роботи щодо інших важливих та досі нових напрямів розвитку підприємництва в Україні. Так, в рамках зустрічі експерти проектів ПРОМІС та Українського фонду благодійників презентували перспективи розвитку інклюзивного та соціального підприємництва, можливої ролі органів місцевого самоврядування. Керівник Проектного бюро GIZ в Україні Програми «Fit for Partnership with Germany» Світлана Степащенко презентувала можливості участі українських підприємців у програмах стажування у Німеччині.

В координаційній зустрічі з представниками ОДА взяли участь Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, представники департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Мінекономрозвитку, Команди підтримки реформ при Мінекономрозвитку, представники інших органів центральної виконавчої влади, а також представники проектів міжнародної технічної допомоги, Представництва ЄС в Україні та Європейського банку реконструкції та розвитку.