Ви тут:
Сільське господарство Суспільство Україна 

Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про узгодження позицій на ринку зерна

Міністерство аграрної політики та продовольства України та представники професійних об’єднань учасників зернового ринку, та зокрема суб’єктів господарювання – експортерів зерна підписали Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 МР. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Підписання Меморандуму на початку нового сезону є уже усталеною практикою, яка дозволяє стабілізувати ринок зерна в країні, забезпечити прогнозованість, ритмічність експорту та пропорційно розподілити навантаження на інфраструктуру, зокрема, залізничну.

В цьому році через підвищений попит на продовольче зерно на зовнішніх ринках, спричинений низкою неврожаїв та складних погодних умов в країнах-постачальниках, Меморандум також має на меті запобігти дисбалансу на внутрішньому ринку продовольчої пшениці. Тому, на відміну від попередніх років, Мінагрополітики та учасники ринку домовились про визначення прийнятних балансів експорту ще до закінчення збору врожаю, щоб заздалегідь дати орієнтир учасникам ринку – на етапі контрактування експортних партій. Також в цьому році вперше серед підписантів Меморандуму – Всеукраїнська асоціація пекарів та Рада Об’єднання підприємств хлібопекарної промисловості “Укрхлібпром”.

Наразі в Меморандумі зафіксовано обсяг прогнозованого експорту пшениці продовольчих класів на рівні 8 млн тонн, які включають в себе також експорт борошна в перерахунку на зерно та 8 млн тонн фуражу. Обидва показники є не остаточними, та можуть бути скориговані – як у бік збільшення, так і навпаки, після закінчення збирання врожаю та уточнення даних щодо кількості зібраного зерна та його якості. В частині обсягів експорту фуражного зерна уточнення буде проводитись з урахуванням позиції представників тваринницького сектору – ця практика також застосовується вперше.

Мінагрополітики розраховує здійснити такий перегляд не пізніше вересня 2018 року.

“Україна є стабільним та надійним партнером постачання зерна на зовнішні ринки. Традиційно виробляючи більше, ніж споживаючи, ми можемо гарантувати як внутрішню продовольчу безпеку, так і забезпечувати продовольством увесь світ. Підписання меморандуму – це ще одне підтвердження цьому, а також приклад того, як Уряд і учасники зернового ринку можуть знайти компроміс балансу споживання та експорту українського зерна”, – сказав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Зі свого боку, представники зернового ринку подякували Мінагрополітики за конструктивний діалог, співпрацю та компромісні рішення.

“Хотів би підкреслити, що такої відкритої і компромісної співпраці не було ще ніколи за всю історію підписання меморандуму. Тому я впевнений, що в майбутньому Україна може не хвилюватися, а наші іноземні партнери можуть завжди розраховувати на нас”, – прокоментував підписання Меморандуму президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.