Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Майже 70% лікувально-профілактичних закладів Полтавщини готові до роботи в осінньо-зимовий період

Сьогодні під час апаратної наради директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про стан підготовки лікувально-профілактичних закладів області до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року.

«На сьогодні майже 70 лікувально-профілактичних закладів Полтавщини готові до роботи в осінньо-зимовий період. Хотів би наголосити, що фінансування енергоносіїв залишаються за районними та міськими радами. Тому прошу звернути увагу на енергоефективність будівель медзакладів», — наголосив Віктор Лисак.

Заклади охорони здоров’я Полтавщини обслуговують 419 котелень теплогенераторних. З них на балансі лікувально-профілактичних закладів знаходиться 184 котельні. З усіх коштів, які витрачаються на енергоносії 48 % становить теплопостачання, 23, 3 % — електропостачання.

«Ми розпочали комплексний підхід щодо зменшення витрат на енергоносії. З 2017 року розпочата робота не лише по заміні вікон та дверей, а й по утепленні будівель. Минулоріч на тепломодернізацію витратили 3 млн грн, а на цей рік заплановано більше 13 млн грн», — розповів Віктор Лисак.

Значна робота вже проведена в Горішньоплавнівській міській лікарні, Полтавській центральній районній лікарні, Карлівській ЦРЛ, Миргородській ЦРЛ. Також тривають роботи в закладах обласного значення: обласній клінічній лікарні, онкологічному диспансері, шпиталі ветеранів війни та обласній лікарні відновного лікування.

«Головне завдання — забезпечити контроль із своєчасного початку опалювального сезону. Також необхідно розробити програму енергоефективності (утеплення, заміни вікон, дверей) лікувально-профілактичних закладів», — зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

«Центри, які вже працюють із НСЗУ стали зовсім по іншому працювати та зовсім по іншому дивитися на фінансові ресурси — вони побачили, що почали отримувати додаткові ресурси. Тому аналізуйте свою роботу. Хочете змін — працюйте та йдіть тільки вперед», — додав Віктор Лисак.