Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Київстар” допомагатиме Національній поліції розшукувати зниклих дітей

З 15 серпня у Полтаві та Харкові стартував спільний проект Національної поліції та ПрАТ «Київстар» під назвою «Пошук дітей». Відтепер абоненти Київстар  отримуватимуть SMS-повідомлення про зниклу дитину, яка може перебувати поблизу. Про особливості, механізми й унікальність проекту розповіли на прес-конференції в ГУ Національної поліції в Полтавській області.

На початку начальник ювенальної первенції ГУ Нацполіції в Полтавській області Ірина Карюк навела статистику розшуку дітей протягом доби. Так, з початку року до відділів поліції в області надійшли 254 повідомлення про зниклих дітей (минулого року — 395), із них 235 були розшукані впродовж доби (у 2017 — 352 дитини). На сьогодні нерозшуканих дітей в області немає.

«Деякі батьки та навчальні заклади досі вважають, що треба звертатися до поліції по сплину 3-х діб після зникнення дитини, і таким чином затягується час і зменшується результативність пошуку. Звертатися треба одразу! Адже йдеться про життя й безпеку дитини», — наголосила Ірина Карюк.

Менеджер по зв’язках із громадськістю ПрАТ «Київстар» Володимир Буга розповів, що Проект спрямований на те, щоби залучити якомога більше людей до пошуку дітей.

«30 серпня 2017 року, після підписання Меморандуму з Нацполіцією про взаємодію, ми запустили пробний проект у столиці. Майже 11 млн абонентів мережі готові допомагати в розшуку дітей. Це соціальна акція, абонент не платить за послугу, і може відмовитися від неї, теж безкоштовно. На даний момент тільки оператор Київстар впроваджує подібний проект».

Механізм розшуку наступний: поліція приймає заяву про зникнення дитини й заяву про згоду на розголошення персональних даних — імені тощо, і вносить дані до інформаційного сервісу.

«Потім формує SMS-повідомлення і передає нам. Наша система в автоматичному режиму моніторить номери всіх абонентів, які перебували в радіусі 1–3 км від імовірного місця зникнення дитини, і цим абонентам приходить повідомлення з проханням допомогти в пошуках. В SMS буде ім’я дитини, її прикмети й посилання на сторінку у Facebook «Розшук дітей ГУНП у Полтавській області». Якщо абонент бачив цю або схожу дитину, треба звернутися на 102 або до інших органів охорони правопорядку».

Людей закликають не сприймати розсилку як чергове шахрайство (оскільки там не йдеться про якусь винагороду), не цуратися й подзвонити в поліцію, навіть якщо вони не впевнені, що бачили саме зниклу дитину, а не подібну на неї. Також не треба звертатися безпосередньо до мобільного оператора.

«Дітей розшукує поліція, а не «Київстар». Ми тільки допомагаємо цьому».

За словами Володимира Буги, результативність проекту можна буде оцінити згодом.

«За цей рік розіслали 55 інформувань про зникнення дітей, і ці 55 дітей були знайдені. Чи це заслуга поліції, чи наших розсилок — сказати не беремося».

Зараз проект «Пошук дітей» працює в 10 регіонах, до кінця року планують охопити всю Україну.