Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Філарет розповів про шалений спротив РПЦ наданню автокефалії: Підключилася російська держава та дипломатія

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет розповів про шалений спротив РПЦ наданню автокефалії від Константинополя.

В інтерв’ю каналу Прямий Філарет зазначив, що до протидії наданню Томоса підключилася російська держава та дипломатія, пише “Новое время.

“Шалена боротьба йде. Шалена. В чому вона виявляється. По-перше, представники Московського патріархату об’їжджають всі церкви помісні і переконують їх, щоб вони не підтримували намір Вселенського патріарха надати Томос українській церкві”, – заявив Філарет.

За словами Філарета, росіяни особливо тиснуть не тільки на Вселенського патріарха, а й на Грецію, на інші православні церкви. Крім того, в Україні об’явили збір підписів, які направляють Вселенському патріарху, що українській церкві не потрібна автокефалія.

Патріарх додав, що є ще багато таких важелів, про які він не хоче говорити, в тому числі і великі кошти вкладаються в те, щоб не допустити цього.

“Але, незважаючи на це, Вселенський патріарх стоїть поки що твердо на своєму намірі дати Томос про автокефалію української церкви”, – підкреслив Філарет.