Ви тут:
Відео Культура Суспільство Україна 

Два українські фільми висунуто на премії Європейської кіноакадемії (ВІДЕО)

Два фільми, зняті спільно з Україною, потрапили в лонг-лист Європейської кіноакадемії. У цей список увійшли “Донбас” Сергія Лозниці (копродукція з Німеччиною, Францією та Нідерландами) і “Гірська жінка: на війні” Бенедикта Ерлінгссона (копродукція з Ісландією і Францією). Про це повідомляється на офіційному сайті кінопремії, інформує 112.ua.

“Донбас” розповідає про життя на окупованих територіях на сході України. А “Гірська жінка: на війні” присвячена мешканці Ісландії, яка бореться за екологію і удочеряє дівчинку з нашої країни.

Обидві ці картини вперше було показано на Каннському кінофестивалі. “Донбас” на цьому кінофорумі відзначили призом за кращу режисуру у програмі “Особливий погляд”. А “Гірська жінка: на війні” завоювала нагороду Консорціуму письменників і композиторів (SACD) у секції “Тиждень кінокритики”.

Всього в лонг-лист Європейської кінопремії потрапило 49 картин. 10 листопада на кінофестивалі в Севільї (Іспанія) з цього списку будуть обрані номінанти на премії Європейської кіноакадемії.

У список також увійшли “Холодна війна” Павла Павліковського, “Паддінгтон-2” Пола Кінга, “Будинок, який побудував Джек” Ларса фон Трієра, “Дівчинка” Лукаса Донта й “Обличчя” Малгожати Шумовської.

Український фільм лише одного разу отримував премію Європейської кіноакадемії. Це була картина Мирослава Слабошпицького “Плем’я”, яка в 2014 році перемогла в номінації “Відкриття року”.

Вручення нагород Європейської кіноакадемії цього року відбудеться 15 грудня в Севільї.