Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває є ширшим і жорсткішими, – Світлана Глущенко на Полтавщині

29 серпня вступає в силу другий пакет законодавчих ініціатив «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» — #ЧужихДітейНеБуває.

На відміну від першого пакету документів, який працює в Україні з лютого цього року, другий є ширшим є жорсткішим. Щодо останнього, це запровадження штрафних санкцій, кримінальної відповідальності. Про це сьогодні, під час візиту на Сорочинський ярмарок, наголосила заступник Міністра юстиції України з питань державної виконавчої служби Світлана Глущенко.

«Якщо перші закони були зорієнтовані на запровадження посиленої відповідальності злісних неплатників аліментів, то сьогодні ми кажемо і про підтримку тих батьків, які вкладають в розвиток власної дитини. Тобто, запроваджуюються додаткові пільги. У підтримку тих громад, які поширюють громадський простір — створення спортивних клубів, дитячих майданчиків. Ще більше посилюємо відповідальність тим батькам, які мають борги перед дітьми понад 1 рік – додаткові штрафні санкції. Передбачена кримінальна відповідальність для тих батьків, які злісно ухиляються від суспільно-корисних робіт. Невдовзі, сподіваємось, буде запроваджено автоматичний арешт коштів майна боржника», –  розповіла про основні новації Світлана Глущенко.

Серед іншого, у другому пакеті законів знайдено збалансований підхід, який забезпечує захист прав дитини та обох батьків під час виїзду дитини за кордон.

«На сьогодні є ганебна практика, яка передбачає можливість тим батькам, які не проживають з дитиною, забороняти їй бачити світ. Це ст. 157 Сімейного кодексу. Вже передбачено можливість тому з батьків, хто проживає з дитиною або за рішенням суду, або органу опіки піклування самостійно вирішувати питання виїзду за межі України до 1 місяця. Якщо час буде більший, не потрібно нотаріальної згоди з батьків, хто має заборгованість більше 4-х місяців. Це право передбачається і тим батькам, які не проживають з дитиною, так само виїжджати за межі України. Цей батько або мати повинен звернутись до одного з батьків, хто проживає з дитиною з проханням надати нотаріально посвідченну згоду на виїзд. Якщо згоди немає, то в спрощеному судовому порядку можна отримати відповідний судовий дозвіл і подорожувати з дитиною для оздоровлення, лікування, навчання», – пояснила Світлана Глущенко. За її словами, такий широкий комплекс правових відносин стане революцією у сфері захисту прав дітей.

Читайте також: На Полтавщині стягнуто понад 139 млн грн аліментів за час роботи закону #ЧужихДітейНеБуває.