Ви тут:
Медицина Споживач Суспільство Україна 

Держпродспоживслужба провела моніторинг цін в рамках Урядової програми “Доступні ліки”

Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України Держпродспоживслужба продовжує здійснювати моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в Урядовій програмі “Доступні ліки”. Про це повідомляє прес-служба відомства.

За січень-липень поточного року працівники секторів/відділів контролю за регульованими цінами Головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та Києві провели 8148 моніторингів, проаналізували понад 1,4 млн цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.

На підставі аналізу інформації, отриманої від аптечних закладів, здійснюється контроль за правильністю застосування суб’єктами господарювання граничних оптово-відпускних цін, а також граничних оптових та роздрібних надбавок до цін на ліки, вартість яких підлягає відшкодуванню з бюджету.

Наприклад, у липні 2018 року у Волинській, Луганській, Одеській, Харківській областях суб’єкти господарювання, відпускали лікарські засоби із застосуванням завищеного рівня граничних постачальницько-збутових надбавок.

За результатами цієї роботи головні управління Держпродспоживслужби у вищезазначених областях провели роз’яснювальну роботу та рекомендували суб’єктам господарювання привести у відповідність до чинного законодавства граничні рівні постачальницько-збутових надбавок.

Результати проведення моніторингу застосування державних регульованих цін на ліки та проблемні питання, які виникають в ході реалізації Урядової програми “Доступні ліки”, також розглядалися під час всеукраїнської селекторної наради, яка відбулась під головуванням заступника Міністра охорони здоров’я України Романа Ілика за участю заступника Голови Держпродспоживслужби Анни Андрущак, начальника Управління контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби Лариси Єфімової, представників Міністерства охорони здоров’я України, Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, а також керівників обласних державних адміністрацій, керівників Департаментів охорони здоров’я, працівників структурних підрозділів обласних державних адміністрацій та територіальних органів Держпродспоживслужби.

Учасники обговорили найбільш ефективні шляхи здійснення постійного контролю за застосуванням державних регульованих цін на лікарські засоби у рамках реалізації Урядової програми “Доступні ліки”.