Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Державні та неурядові організації об’єднують зусилля у розвитку системи громадського здоров’я

1 серпня на засіданні Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА прийнято рішення про створення міжвідомчої робочої групи з питань розвитку системи громадського здоров’я, до складу якої увійшли представники різних державних та неурядових організацій.

Така робоча група покликана забезпечувати та аналізувати діяльність регіональних координаційних механізмів з розвитку та удосконалення системи громадського здоров’я – координувати діяльність структурних підрозділів Полтавської ОДА, лікувально-профілактичних закладів, громадських організацій, що працюють в області та удосконалювати системи моніторингу і оцінки.

У нашій області вже багато робиться, але зараз потрібно об’єднати зусилля і розвинути попередні напрацювання, налагодити ефективну міжвідомчу співпрацю між різними установами та неурядовим сектором. За пропозицією Центру громадського здоров’я МОЗ України, створюється міжвідомча робоча група з питань розвитку системи громадського здоров’я при Координаційній раді з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією при Полтавській ОДА. Вона буде займатись, власне, розвитком регіональної системи громадського здоров’я. Напередодні були розіслані звернення до різних установ і організацій, які безпосередньо або дотичні до охорони здоров’я, з пропозицією приєднатись до складу міжвідомчої робочої групи і брати участь у розбудові регіональної системи громадського здоров’я. Уже є чіткий план роботи до кінця року. Одне з першочергових завдань – аналіз та картування інформаційних потоків: чим займаються установи, які послуги надають, яким чином їх діяльність стосується сфери громадського здоров’я тощо. Далі – спільна робота з командою консультантів, яка створена за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією при обласному Центрі здоров’я для реалізації Субпроекту з розвитку регіональної системи громадського здоров’я області, – повідомила секретар Координаційної ради, в.о. головного лікаря Полтавського обласного Центру здоров’я Ніна Дурдикулиєва.

Очолив міжвідомчу робочу групу заступник начальника управління лікувально-профілактичної допомоги населенню та медичних кадрів – начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню та медичних кадрів ДОЗ ОДА Олександр Кузьмін.

Також до складу МРГ увійшли 20 осіб: представники Департаментів охорони здоров’я, екології та природних ресурсів, соціального захисту населення Полтавської ОДА, лікувально-профілактичних закладів, ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України», навчальних закладів, Полтавського обласного центру з гідрометеорології Українського гідрометцентру ДСНС України, ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області, Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління Держпраці у Полтавській області, БО “Світло Надії”, БО «Меридіан» та Інституту Аналітики та Адвокації.

Члени Координаційної ради затвердили положення про міжвідомчу робочу групу з питань розвитку громадського здоров’я, персональний склад та план роботи на 2018 рік.

Учасники засідання переконані, що якнайшвидша розбудова системи громадського здоров’я в унісон з медичною реформою нарешті дієво змінить акцент з лікування на профілактику.
Спільними зусиллями різних інституцій суспільства вдасться збільшити тривалість життя і зміцнити здоров’я мешканців області.