Ви тут:
Суспільство 

9 серпня – великомученика і цілителя Пантелеймона

9 серпня вшановують одного з найулюбленіших святих — великомученика і цілителя Пантелеймона.

Син язичника і талановитий лікар, наближений до імператора, він зустрів християнського пресвітера, який розповів йому про Христа. А остаточний вибір віри юнак зробив після того, як Господь оживив по його молитві мертву дитину, яку вкусила змія.

Після хрещення Пантелеймон почав безкоштовно лікувати ім’ям Господа вбогих і стражденних, особливо християн, яких тримали в тюрмах. Дуже швидко чутки про милостивого лікаря ши­рилися містом. Покинувши інших лікарів, хворі стали звертатися тільки до нього.

За доносом лікарів, які заздрили йому, Пантелеймон був схоплений, відданий на нелюдські тортури та страчений. Але до останнього подиху він не зрікся Божої Правди, яку пізнав, ставши християнином.

За свою відданість цей святий отримав від Бога велику благодать та донині молитвою допомагає багатьом стражденним. Святі його мощі часточками ро­зійшлися по всьому християнському світі, а голова знахо­диться нині в Афонському монастирі, названому на честь святого. У Володимирському патріаршому соборі в Києві теж перебуває часточка його мощей.

Цього дня люди, які лікували зіллям, збирали ці­лющі трави. У народній традиції святий Пантелеймон вважається ще й обо­ронцем людей від вогню. Селяни остерігалися братися цього дня за будь-яку роботу, “щоб гроза не спалила хліб”.