Ви тут:
Суспільство 

28 серпня успіння Пресвятої Богородиці (Перша Пречиста) – що не можна робити

Це одине з найбільш важливих і шанованих свят серед християн всього світу. Традиційно воно святкується 28 серпня. В честь Марії, яка, за біблійними канонами саме в цей день перенеслася на небеса до Ісуса.

Успіння Пресвятої Богородиці: історія свята

За Біблією, після смeрті Ісуса Христа Марія перебувала біля його грoбу практично постійно. Вона невтомно молила про те, щоб її забрали на небеса до сина. Через деякий час до неї з’явився архангел Гавриїл і сказав, що вона скоро пoмре. Дізнавшись це, Марія вирішила, що вона повинна попрощатися з учнями Ісуса Христа. В цей же день, Святий Дух, дізнавшись про її бажання, зібрав апостолів біля її ложа, де вона і пoмeрла.

Один з учнів не встиг попрощатися з Марією і прийшов тільки через три дні. Тому апостолам довелося відсунути величезний камінь, що закривав грoб Марії. Але коли вони зробили це, вони не побачили її. Вважається, що вона не помeрла, а просто перенеслася на небеса. Тому свято і називається Успіння, бо її тіло, разом з духом не було віддане землі, а все ще живе на небесах.

Традиції свята Успіння Пресвятої Богородиці

Цей день прийнято проводити зі своєю родиною, особливо з матір’ю. Вся родина повинна зібратися за пишним столом і святкувати.

Прийнято молитися Святій Богородиці, вважається, що вона допоможе з усіма вашими проблемами.

Давайте згадаємо коли саме свято – 28 серпня. В цей час вже майже весь урожай зібраний. І вважалося, що його дала людям Пресвята Богородиця, тому була традиція приносити сніп сіна додому, наряджати його сукнею і так святкували завершення жнив.

На врожаї все не закінчувалося. З нього було прийнято пекти хліб і відламувати кожному з родини по шматочку. Залишки хліба потрібно було покласти біля ікони Богородиці. Тоді він ставав цілющим і міг вилікувати від усіх хвороб.

Збираючи садовину, дівчата співали:

Пречиста по груші ходила, Пречиста мішок загубила, А Спас ішов, мішок знайшов.
“Спасику-батьку, Віддай мій мішочок, Не буду ходити у твій садочок”.

Народні прикмети:

  • Початок молодого бабиного літа.
  • Якщо погода молодого бабиного літа (з 28 серпня до 11 вересня) гарна, то старе бабине літо (13 – 21 вересня) буде негожим.
  • Яка перша Пречиста – така й осінь.
  • Як на Пречисту йде дощ, то осінь буде погана, дощова і холодна. І навпаки: як не буде дощу, то тепла, сухувата, без болота.

Що не можна робити у Успіння Пресвятої Богородиці

Не можна брати в руки різні колючі і ріжучі предмети.

Вважається, що в цей день природа плаче росою через смeрть Матері Божої, тому ходити босим по ній не можна, бо сильно занедужаєш.

Взуття на вас повиннo бути зручним. Якщо воно буде приносити вам дискомфорт, то весь наступний рік у вас будуть проблеми і складнощі.

І якщо в цей день вас хтось попросить про допомогу, потрібно неодмінно погодитися. Працювати не те що можна, а треба.