Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

27 країн світу синхронно виконали молитву за Україну

Згідно часових поясів спільне дійство стартувало у різних країнах одночасно — 24 серпня, у День Незалежності, українці всього світу виконали синхронну молитву за Україну “Боже великий, єдиний”.

Україна долучилась до акції о 18.00 год.

Молитву одночасно виконали у 27 країнах, де живуть українці: Україні, США, Австралії, Австрії, Аргентині, Бельгії, Данії, Великобританії, Греції, Естонії, Іспанії, Італії, Казахстані, Канаді, Латвії, Литві, Молдові, Німеччині, Нідерландах, Норвегії, Польщі, Португалії, Словаччині, Франції, Чехії, Швейцарії та Швеції.

У Львові духовний гімн України виконала хорова капела “Дударик” спільно з священики різних конфесій та усіма охочими на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

У багатьох містах відслужили акафіст до Пресвятої Богородиці – молитву за мир і добробут в Україні.

“Ми можемо тільки уявляти собі потужність, силу і, вочевидь, значимість цієї молитви, яка за одну мить облетить всю земну кулю. Українські громади є чи не у всіх країнах. Таке масштабне і потужне виконання молитви за Україну власне зараз, відзначаючи 100-річчя УНР, продемонструє неймовірну єдність українців у цілому світі, їх віру в Бога і Україну”, — зазначають організатори дійства.

Участь у проекті в Україні взяли церковні хори, професійні та аматорські колективи, студенти та всі охочі. В інших країнах світу — члени українських громад та спільнот, а також хори, що мають у репертуарі згаданий твір Миколи Лисенка.