Ви тут:
Суспільство Україна 

1 вересня розпочнеться Міжнародна акція на вшанування жертв Голодомору

1 вересня 2018 року, за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору, який цього року відзначається 24 листопада, Україна і світ розпочинають вшановувати загиблих  під час геноциду 1932-1933 років українців, повідомляє прес-служба УІНП.

1 вересня в Києві розпочнеться Міжнародна акція «Запали свічку пам’яті», яка протягом 85-ти днів проходитиме у 85 куточках світу. Мета акції – об’єднати українців усього світу та іноземних громадян задля пам’яті про один з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття. Публічний захід, який буде продовжуватися щодня, в іншому місті, в іншій країні світу, завершиться у Києві, 24 листопада 2018 року, на День пам’яті жертв Голодомору.

Міжнародна акція стартує на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». Цього дня будуть зачитані імена та прізвища 85 померлих дітей під час Голодомору, учасники події зможуть вшанувати пам’ять загиблих та запалити свічку, також відбудеться Панахида за померлими і відкриття виставки «Вкрадене дитинство: діти в роки Голодомору 1932-1933 рр.». Початок о 13:00.

За перебігом акції протягом 85-ти днів можна стежити на веб-сторінці «85-ті роковини Голодомору», розробленій Українським інститутом національної пам’яті. Тут на інтерактивній мапі світу будуть марковані свічками-позначками міста, де відбулися міжнародні вшанування пам’яті жертв геноциду.