Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Всі райони та ОТГ Полтавщини планують приєднати до швидкісного інтернету

Охоплення районів області якісним та швидкісним інтернетом, не зважаючи на всі здобутки у цьому напрямку, потрібно розширювати. Про це говорили сьогодні під час апаратної наради в ОДА, яку провів очільник Полтавщини Валерій Головко.

З питання “Про виконання доручення голови облдержадміністрації щодо підключення Інтернет-послуг до соціально значущих місць в районах”, доповів т.в.о. начальника Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець.

Як було зазначено, станом на кінець другого кварталу поточного року, стосовно підключення до мережі Інтернет соціально значущих закладів, у порівнянні з першим кварталом, є позитивна тенденція. Охоплення інтернетом становить 76%.

“Серед лідерів з підключення до інтернету є Лохвицький, Диканський, Зіньківський, Кременчуцький, Решетилівський, Новосанжарський райони. Оцінювання проводили по 3-х напрямках: активність виконання цільових програм, фінансове забезпечення цих програм та технологічне оснащення даного процесу. Активізували підключення у Полтавському районі, Гадяцькому та Карлівському районах”, – зазначив Сергій Марчишинець.

Станом на кінець другого кварталу, в цілому до інтернету приєднали 147 закладів. Серед них: 89 закладів охорони здоров’я, 50 закладів культури і 8 закладів освіти.

Загалом, станом на 1 липня на Полтавщині до інтернету приєднали: 99% закладів місцевого самоврядування, 90% закладів соцзахисту населення, 88% закладів освіти, 56% закладів охорони здоров’я та 45% закладів культури.

Серед причин, що гальмують приєднання до Всесвітньої мережі, можна виділити наступні: першочергова необхідність капітального ремонту будівель, ускладненість технологічного процесу, відсутність комп’ютерів та віддаленість сіл від оптоволоконних ліній. Слід зазначити, що саме приєднання до оптоволоконних ліній надасть якісний і швидкісний інтернет на селі. Хоча на це піде більше часу.

“Є ініціатива піти шляхом більш довгим, але якіснішим. Це оптоволоконне підключення всіх районів, що необхідне для надання послуг у будь-якій галузі. Потрібно продовжити роботу із нашими провайдерами та органами місцевого самоврядування. А бюджет наступних років потрібно закладати з акцентом саме на проведення Інтернету”, – зазначив Валерій Головко.

Читайте також: Професійно-технічна освіта на Полтавщині потребує модернізації