Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Шишаках археологічна експедиція досліджує стародавнє поселення

До кінця липня у Шишаках працюватиме археологічна експедиція Інституту археології Національної академії наук України. Вона досліджуватиме унікальний для Лівобережної України некрополь в урочищі Дернова Долина, повідомляють у Шишацькій ОТГ.

Вік знайдених в Дерновій Долині поховань сягає більше 1600 років (IVV ст. н.е.). Учені припускають, що там розміщуються залишки цілого міста із великою щільністю розселення і технічним прогресом: гончарний круг, всебічний розвиток металургії, диференціація ремесел, орне  хліборобство, формування товарного господарства, а також великих виробничих центрів. За тогочасними мірками це був мегаполіс із високорозвиненим суспільним, політичним і економічним рівнем життя. Знайдені артефакти підтверджують зв’язок із Римською імперією та Візантією. Але, на жаль, історія цього поселення німа, так як жодних писемних джерел досі не знайдено. 

Сама експедиція – це літня польова археологічна школа «BARBARICUM». Її учасники – учні Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка Полтавської обласної ради (с. Ковалівка, Полтавський район) та члени археологічних гуртків Полтавського обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді. Робота школи передбачає лекційні та практичні заняття з теоретичної, польової, експериментальної та підводної археології. До проведення заходів залучені науковці та музейники з Києва, Полтави, Харкова, Опішні, Лубен, Миргорода та Шишаків.