Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Пирятині з амброзією боротимуться за допомогою бішофіту

На виконання Програми покращення благоустрою Пирятинської міської об’єднаної територіальної громади виділено кошти в сумі 10 тис. грн на закупівлю препарату для знищення карантинних рослин на території населених пунктів ОТГ. Йдеться про використання нового екологічно безпечного та нетоксичного засобу на основі бішофіту. Програма фінансується з бюджету міської ОТГ.

Механізм дії препарату має контактну дію: потрапляючи на листя молодих рослин, він проникає в середину та викликає в’янення. При обробці амброзії на початку цвітіння рослина стає неаллергенною і нефертильною, тобто її насіння вже не здатне до розмноження і не викликає нездужання у людей. Отже, цей засіб можна використовувати у будь-яку стадію росту рослини з травня по вересень. Препарат створений на основі природного мінералу бішофіт, не містить гербіцидів, безпечний для людини, пожежо- та вибухобезпечний, токсичних сполук у повітряному середовищі і стічних водах у присутності інших речовин не утворює.

Донедавна найбільш поширеним методом боротьби з амброзією поблизу населених пунктів був метод скошування рослин. Але, на жаль, цей метод малоефективний. Це пов’язано з біологічною особливістю рослини. Якщо скосити її в період активної вегетації, вона утворює заново в 2-3 рази більше молодих стебел. Тому, поки вона зростає, одноразове скошування протипоказано – це призводить тільки до ще більшого росту. Більш ефективне багаторазове скошування – не менше, ніж 3-5 разів за сезон,але воно потребує значно більших трудових ресурсів.

Обробка території міста в місцях масового зростання амброзії полинолистої розпочнеться в останній тиждень липня.