Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтавській міській бібліотеці-філіалі №4 відбувся День нової книги

12 липня у Полтавській міській бібліотеці-філіалі №4 відбувся День нової книги. Хоча тут за книгами щодня черги у відділі абонементу, цього разу було особливо людно. Читачі різного віку і статі з інтересом знайомилися з літературою, яка нещодавно з’явилася у фонді бібліотеки.

Здебільшого це книги, подаровані добрими друзями закладу та авторами (бібліотека-філіал №4 активно співпрацює з видавництвами, тут часто відбуваються зустрічі з відомими українськими письменниками, які приїжджають у Полтаву, і з місцевими, звичайно).

Дітей зацікавив розділ виставки нових надходжень під назвою «Казкові історії». Нещодавно в цій бібліотеці побували гості з видавництва «Фонтан казок», які й самі є авторами книжок для найменших читачів – Іван Андрусяк та Олег Чаклун. Завдяки їхньому візиту в Полтавській міській бібліотеці-філіалі №4 з’явилося багато якісних, яскраво ілюстрованих видань «Фонтану казок». Насамперед це дитяче фентезі Олега Чаклуна про Мікроботів і книги з серії «Світ навколо тебе», дуже затребуваної в цій бібліотеці.

У розділі «Підліткова ТОП-20» представили багато цікавих видань, зокрема, книги видавництва «Академія».

Біля розділу виставки “Українські бестселери” читачі затримувалися особливо довго, активно вибираючи собі книги для читання. Привертають увагу нова, щойно з друку, книга знайомої полтавцям Марини Гримич «Ажнабія на червоній машині», написана з властивим письменниці гумором, та нова книга Ірен Роздобудько «Прилетіла ластівочка». Ті, хто прочитав твори Андрія Кокотюхи «Чорний ліс» та «Багряний рейд», зраділи появі в бібліотеці його нової книги «Біла ніч», що є продовженням згаданої серії. Бібліотекарі запропонували увазі читачів і трохи містики від Сергія Пономаренка – другий том «Казок лірника Сашка». Порадували читачів і збірочка повістей «Етюд з метеликом» Надії Гуменюк, й інші гарно видані нові книги сучасних українських авторів, які приємно взяти в руки і хочеться читати.

У розділі «Цікаво знати» – книги з історії, психології тощо. Тут є книги, що містять цінні поради батькам, зокрема, як допомогти дітям реалізувати даровані їм Богом таланти. Окрему категорію читачів найбільше цікавлять книги, представлені в розділах «Світові бестселери» та «Життєві історії».

Ті, хто визначився з обранням твору, записували свої прізвища на спеціально підготовлених бібліотекарями аркушиках і вкладали в ці книжки. Вибрані для читання в День нової книги видання зазвичай видаються читачам після того, як виставка нових надходжень завершує роботу. Ті книжки, на прочитання яких записалося багато людей, видаються читачам у порядку черги.

Наталія Жовнір, журналіст

Фото автора