Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відбулася наукова конференція до 100-річчя видатної музейниці

З нагоди 100-річчя від дня народження талановитого полтавського музейника і організатора охорони об’єктів культурної спадщини Галини Сидоренко у Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського відбулася наукова конференція «Збирач і хранитель музейних колекції, краєзнавець і пам’яткоохоронець», присвячена вивченню і актуалізації досвіду її роботи, повідомили на сайті музею.

До проведення заходу долучився Центр охорони і дослідження пам’яток археології Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА. Від імені Департаменту учасників заходу привітала головний спеціаліст Департаменту Лілія Федорченко. Вона наголосила на важливості наслідувати приклад Г. Сидоренко – одного з тих «непомітних» трударів музейної справи, які щоденною працею зберігали для наступних поколінь найцінніші матеріальні свідчення історії.

З ґрунтовною доповіддю про життєвий шлях і діяльність Галини Сидоренко як музейника і краєзнавця виступив директор Полтавського краєзнавчого музею, кандидат історичних наук Олександр Супруненко. Він підкреслив зв’язок біографії Галини Олексіївни з доленосними етапами історії країни: роками репресій, війною, окупацією Полтавщини нацистами.

За 43 роки праці Галина Олексіївна пройшла шлях від лаборанта археологічного відділу до завідувача відділу дореволюційного періоду. За її ініціативи засновано секцію пам’яток археології Полтавської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Також Г. Сидоренко брала участь у написанні «Історії міст і сіл України. Полтавська область»,  активно долучалася до краєзнавчої роботи, брала участь у численних археологічних розвідках, досліджувала і систематизовувала зібрані артефакти, створювала нові експозиції.

Спогадами про Галину Сидоренко поділилися її рідні: донька Лариса Заборська та онука Олена Булана. Вони ж надали для експонування на виставці, відкритій до роковин Галини Олексіївни у розділі експозиції «Історія музею», деякі особисті речі ювілярки.

У пленарному засіданні також взяли участь доктор історичних наук, завідувач кафедри історії України Полтавського національного педуніверситету ім. В.Г. Короленка Людмила Бабенко, завідувач відділу археології Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського Ірина Мельникова, директор Центру охорони і дослідження пам’яток археології Департаменту культури і туризму ОДА Ірина Кулатова та інші науковці.

Серед авторів – фахівці археологи Полтави, Києва, Харкова, Сум. Матеріали, підготовлені учасниками конференції, увійшли до збірника наукових праць «Старожитності Лівобережного Подніпров’я – 2018. Пам’яті Г.О. Сидоренко (1918–1984 рр.)», презентованого підчас заходу та виданого разом із Центром охорони і дослідження пам’яток археології Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА.