Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві перевіряють претендентів на конкурс пасажирських перевезень

Сьогодні, 30 липня, біля будівлі Полтавської обласної ради відбулася перевірка технічного стану транспортних засобів, які пропонуються для використання на маршрутах та заявлені на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Конкурс відбудеться 14 серпня. На нього винесені 53 маршрути, надійшли заявки від 26 перевізників.

Як розповів в. о. керівника управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець, цього року формат конкурсу принципово змінений.

“ОДА проводить конкурси тільки на міжміські маршрути. На маршрути, протяжність яких понад 50 км, делеговане право проводити як районам, так і новоствореним ОТГ. Лише за вимогою РДА, якщо райони не зможуть технічно провести конкурс, тоді за їх зверненням ми будемо допомагати їм це робити”, – повідомив він.

До огляду по області заплановані 35 транспортних засобів, 15 з яких будуть подані на майданчик до ОДА. Із трьох автобусів, представлених на огляд комісії вранці, два успішно пройшли перевірку, у третього виявили несправності.

Про критерії оцінювання розповів інспектор відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції в Полтавській області Тарас Полтавець:

“Звертаємо увагу на документи водія: посвідчення, свідоцтво про реєстрацію, страховий поліс, протокол техконтролю, медичну довідку. Також перевіряють комплектацію автобуса — аптечки, вогнегасники, знаки аварійної зупинки, противідкатні упори. Здійснюватиметься візуальний огляд усіх автобусів: стан шин, зовнішніх світлових приладів, чи кількість пасажирських сидінь збігається із записами в реєстраційних документах тощо”.

Огляд триватиме 2 дні, друга його частина відбуватися завтра. Таким чином перевізники, що не пройшли перевірку, можуть вислухати зауваження комісії і привести транспортний засіб до відповідних вимог. Якщо усунути недоліки не встигнуть, такі автобуси до конкурсу не допустять.