Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Миргороді відкрилася виставка “місцевої Катерини Білокур”

У Миргородському краєзнавчому музеї відкрили персональну виставку мисткині Ніни Унтило з нагоди її 75-річчя. З ювілеєм від імені міського голови іменинницю привітала керуюча справами виконавчого комітету Антоніна Нікітченко. Художниці вручили грамоту, квіти і подарунок. Поетичні та пісенні вітання лунали на адресу мисткині від колег та друзів з Миргорода та інших міст, повідомили у Миргородській міській раді.

Родом Ніна Унтило зі Слобожанщини. У Миргороді здобула професію “художня кераміка”. За направленням працювала художником на Сумському фарфоровому заводі. Але доля повернула знову до рідного Миргорода. Тут Ніна Григорівна працювала художником-оформлювачем на підприємствах міста. Особливою нагородою за її творчу працю є звання лауреата літературно-мистецької премії ім. Антона Шевченка на загальноміському рейтингу популярності “Людина року-2010” у номінації “Митець, діяч культури року”.

Результат творчого багаторічного захоплення землячки – сотні полотен, понад 20 персональних виставок у Миргороді, Лубнах, Полтаві, Києві, Харкові. Понад тисячі картин створила художниця душею і серцем. На полотнах Ніни Унтило переважають квіткові натюрморти, пейзажі і кольорові замальовки,

Роботи художниці знаходяться в приватних колекціях і музеях не тільки Миргорода, а й за кордоном. Ніну Григорівну художники називають “Миргородською Катериною Білокур”, бо “вона стелить під ноги квіти України”, – так написала про неї поетеса Тетяна Домашенко, котра теж завітала на свято.