Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Стосовно медичної реформи Полтавщина не пасе задніх, але нам є над чим працювати, – Олег Пругло

Сьогодні у Полтавській ОДА відбулась нарада “Забезпечення громадян ліками і медичними виробами, реформування системи охорони здоров’я”. На зібранні обговорили успіхи і нагальні проблеми, що є у медичній галузі Полтавщини.

Учасниками заходу стали: заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, його заступник Юрій Курилко, голова Громадської ради при ОДА Володимир Голуб, головні лікарі медзакладів області, голови ОТГ та РДА.

Як було зазначено, реформи галузі охорони здоров’я в області реалізують системно. 27 центрів первинної медико-санітарної допомоги стали некомерційними неприбутковими підприємствами. 16 з них підписали договір з Національною службою здоров’я України, по 7 закладах прийняли відповідні рішення щодо подальшого їх перетворення.

“Полтавська область, стосовно втілення медичної реформи, не пасе задніх, але є проблеми над якими потрібно працювати. Всі центри первинної медико-санітарної допомоги повинні укласти договори з Національною службою здоров’я, щоб отримати відповідне фінансування. Ми всі зацікавленні у пришвидшенні цих процесів. При підписанні договору, фінансування закладу зростає втричі. Ми всі розуміємо, що зворотного шляху немає. Нам потрібно переходити на ринкові умови, щоб надавати якісні послуги населенню, а пацієнти, у свою чергу, будуть обирати кращі медзаклади”, – зазначив Олег Пругло.

З квітня 2018 року в області розпочали роботу щодо підписання населенням декларацій з лікарями первинної ланки про надання медичної допомоги. У кожному ПМСД є відповідний фахівець. На сьогодні на Полтавщині підписано близько 600 тисяч декларацій, що складає 42,6% населення області. Більш активними в процесі підписання декларацій пацієнтів зі своїми лікарями стали центри ПМСД Пришибської сільради (66,7%), Великобагачанський (60,9%), Котелевський (55,4%), Шишацький (52,6%) та Лубенський (51,3%) райони.

Розглянули присутні на нараді і питання забезпечення пацієнтів безкоштовними ліками.

“Відбулась нарада у Прем’єр-Міністра України та МОЗ. На ній були представлені регіони. На цьому зібранні обговорили питання закупівлі ліків за кошти державного бюджету, ритмічності їх постачання в області. Сьогодні Полтавщина майже увійшла у графік постачання, що розробили в МОЗ з міжнародними інституціями. У нас є необхідні ліки та вакцини для щеплення”, – розповів Віктор Лисак.

Для покращення надання медичної допомоги населенню у сільській місцевості, в області у поточному році передбачили будівництво 39 нових амбулаторій, реконструкцію 15-ти та капітальний ремонт 6-ти існуючих будівель амбулаторій.