Полтавщина Суспільство

Полтавська команда здобула перемогу на ІІІ етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»

З 2 до 15 липня поблизу старовинного міста Переяслав-Хмельницького Київської області на базі дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Джерело надії» відбувся ІІІ (Всеукраїнський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура). Честь представляти на ньому Полтавщину було надано переможцю ІІ (обласного) етапу гри – рою «Характерники» опорного закладу «Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 Зіньківської районної ради Полтавської області».

3 липня відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського заходу «Джура – 2018»: «Наддніпрянська Січ» з передачею представниками Харківщини символу гри «Котигорошка» цьогорічним господарям гри – представникам Київщини.
Перший же день змагань став для нашого рою переможним, з почесним І місцем, отриманим за подолання «Туристської смуги перешкод». Юні козаки Полтавщини очолили турнірну таблицю 27 найсильніших команд України.

Не було рівних нашим землякам і в командній інтелектуальній грі-квесті «Пластун», що проводилась 6 липня в історичному центрі Переяслав-Хмельницького. За найкоротший час їм вдалося віднайти вказані пам’ятки історії та культури, сфотографувати їх і відповісти на складні питання. І знову І місце!
Наступна перемога чекала на наших учасників того ж дня під час силових змагань з перетягування канату – линви. Наші юні козаки і козачки по черзі перетягнули на свій бік майданчику спортсменів з Тернопільської, Рівненської, Луганської областей та міста Києва, здобувши загальне ІІ місце.

10 липня здобули перемогу і І місце в конкурсі стройової підготовки «Впоряд» з відривом у декілька десятків балів від інших роїв-учасників!
12 липня рій «Характерники» впевнено переміг в історичній грі-вікторині «Відун».
У силових змаганнях «Лава на лаву», незважаючи на те, що команда виступала не в повному складі, їй вдалося вибороти ІІ місце.
Загальним результатом виступу рою «Характерники» на ІІІ (Всеукраїнському) етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) став абсолютний рекорд за 10 років існування гри: в 10 залікових змаганнях було здобуто ЧОТИРИ перших місця, ДВА других та четверте місце за виступ у творчо-мистецькому конкурсі «Ватра».

15 липня, в останній день проведення ІІІ етапу гри, після урочистого маршу київським Хрещатиком і Майданом Незалежності, у залі засідань Верховної Ради України відбулося нагородження переможців та призерів. Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич особисто вручила полтавським джурам кубки і почесні відзнаки МОН України за 4 за перших та 2 других місця. Шість кубків! Рекорд України!