Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Медична реформа у Полтавській області набирає обертів, – Віктор Лисак

У медичній галузі на Полтавщині впроваджують все більше нововведень, що передбачені медичною реформою. Про це йшлося сьогодні на брифінгу на тему: “Ключові етапи медичної реформи. Відповіді на запитання”, що відбувся в Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Учасниками заходу стали: директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню управління лікувально-профілактичної допомоги населенню та медичних кадрів Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Іван Шумейко, представники полтавських ЗМІ.

Як було зазначено, стосовно медичної реформи область не пасе задніх. Прогнози скептиків не справдилися. На Полтавщині 17 центрів первинної медико-санітарної допомоги підписали договори з Національною службою здоров’я. Всього по Україні такі договори підписали 149 ПМСД.

“Реформа відбувається шляхом зміни принципів фінансування. Ми відходимо від радянської системи. Сьогодні є державний замовник на рівні Національної служби здоров’я. Всі 35 центрів первинної медико-санітарної допомоги підпишуть договори з Нацслужбою здоров’я до кінця року. Це значно збільшить їх фінансування. Стосовно укладання декларацій пацієнтів з лікарем, то такі договори підписали майже 50% населення області. Це говорить про те, що люди хочуть змін. Вони хочуть якісного медичного обслуговування. Зацікавленні у нововведеннях і лікарі. Медики розуміють, що людина звернеться до кращого фахівця в заклад з кращим сервісом і за нею “підуть” надані державою кошти на її обслуговування”, – зазначив Віктор Лисак.

Сьогодні базова сума державних коштів, що надають на громадянина складає 370 гривень (пацієнт 18-39 років). До людей іншого віку застосовують коефіцієнт.

На дітей 0-5 років держава надає 1480 гривень, 6-17 років – 814 гривень, 40-64 років – 444 гривні та на пацієнтів, яким 65 та більше років держава виділяє 1628 гривень на людину.

Активно впроваджують медичну реформу і в районах Полтавщини. Наразі триває робота щодо формування мереж надавачів первинної медичної допомоги. В області створена робоча група з даного питання. У кожному центрі ПМСД склали карти-схеми спроможної мережі надання ПМД в електронному вигляді з розміщенням їх на картах Google. Розпорядженням голови Полтавської ОДА затверджений План спроможної мережі надання первинної медичної допомоги області. Спільно з керівниками ОТГ та районів визначили, де потрібно створювати амбулаторії, які медзаклади потрібно реконструювати чи капітально ремонтувати.

Робота у всіх напрямках впровадження медичної реформи на Полтавщині триває надалі.