Ви тут:
Суспільство Україна 

Громадськість закликає силовиків унеможливити провокації під час хресної ходи в Києві

Представники української громадськості занепокоєні можливими провокаціями під час хресної ходи, що її влашутовує Українська православна церква Московського патріархату 27 липня до Дня хрещення Київської Русі-України. Про це йшлося під час круглого столу, організованого ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка», повідомляє “Укрінформ.

На думку учасників круглого столу, провокації можуть вчиняти з метою зриву отримання Томоса про автокефалію.

“Ми розуміємо, що ця хода, яка передбачена у п’ятницю, може завершитися трагічно для багатьох людей. Ми маємо дати сигнал вжити усіх заходів: варто дати доручення Службі безпеки, іншим структурам, щоб не відбулося те, що може бути, і те, що реально заплановане”, — заявив голова ВУТ “Просвіта”  Павло Мовчан.

Релігієзнавець, член-кор. Академії наук України Олександр Саган повідомив, що під виглядом паломників до України можуть приїхати провокатори.

“Чому на такі заходи масово пускаються люди з Росії, які нібито їдуть на паломництво у Лавру саме цього дня? Окрім тих богомільних бабусь, скільки ще приїздить небогомільних хлопців, які, можливо, мають якесь інше завдання, окрім релігійного”, — зазначив експерт.

Учасники круглого столу закликали СБУ та інші правоохоронні органи не допустити провокацій і силових сценаріїв під час хресної ходи, запланованої на п’ятницю.