Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Громадська рада при Полтавській ОДА відвідала Новосанжарську ОТГ (ФОТО)

Вчора, 11 липня, відбулось виїзне засідання Громадської ради при Полтавській обласній державній адміністрації. Члени організації ознайомилися з проблемами та успіхами Новосанжарської ОТГ.

Поїздка відбулась при підтримці Центру розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області.

Як було зазначено, створення ОТГ не завжди дає швидкий позитивний результат для її населення. Є громади, які віддають надлишок коштів від прибутку державі, а є і ті, що отримують дотацію. Серед останніх і Новосанжарська. Саме тому члени Громадської ради при ОДА і вирішили її відвідати для того, щоб ознайомитися з проблемами ОТГ.

“Новосанжарський район є флагманом за кількістю об’єднання в ОТГ, але там є і больові точки. А громадськість повинна знати, що реформа народжується важко. Всі ці питання повинні бути публічними. Від так громадськість, коли ознайомиться з усіма проблемними питаннями, повинна визначитись, як можна поліпшити ситуацію маючи свої повноваження”, – сказала директор Центру розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області Ірина Балабіна.

Проблема Новосанжарської ОТГ у тому, що приєднатися до районного центру виявили бажання лише голова і жителі села Зачепилівка. Сільські голови інших навколишніх сіл вводити свої поселення в ОТГ не мають бажання, хоча при цьому втрачають кошти, що могла б надати ОТГ зі спільного бюджету на розвиток. Але поміж тим, очільник Новосанжарської ОТГ Інна Коба, впевнена в успіху об’єднання.

“У нашої громади немає багато земель, нафтових чи газових свердловин, як у інших. Не маємо ми й ріллі, виробництва. Новосанжарщина – це курортний край. У нас є свердловини з мінеральною водою, яка має якості води “Нафтуся”. У нас є санаторії, чудові місця для відпочину. Нові Санжари – це туристичний край, і у цьому напрямку ми будемо діяти”, – зазначила Інна Коба.

Члени громадської ради при ОДА, на чолі з її головою Володимиром Голубом, поспілкувалися з представниками Новосанжарської ОТГ, відвідали Новосанжарський медичний центр Національної гвардії України та інші об’єкти громади.

“Мета нашої поїздки – це ознайомлення членів Громадської ради при ОДА з діяльністю, працею ОТГ. До цього ми побували в Семенівській, Шишацькій ОТГ. Сьогодні обрали саме Новосанжарську. Тут у людей практично є все! Все, що може піти на користь наших громадян, які можуть жити краще, створювати робочі місця, розвиватися. Нашим завданням було ознайомлення і допомога тими шляхами і засобами, що ми можемо донести проблеми до очільників нашої області. Не всі це можуть зробити, але Громадська рада при ОДА має змогу достукатись до рішень і планів керманичів Полтавщини. Наша область є одним з лідерів, що до створення ОТГ. Якщо все чітко і нормально роз’яснити людям, керівникам на місцях, сільським головам, що дає в перспективі об’єднання територіальної громади, тоді ми зрушимо з місця”, – сказав Володимир Голуб.