Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

ГО “Центр UA”: жоден дитячий майданчик у Полтаві не можна рекомендувати як безпечний

У Полтаві відбулася публічна консультація щодо стану дитячих майданчиків у місті. Організатори – громадська організація «Центр UA» – одразу попередили присутніх: вирішувати проблеми майдачиків вони не будуть, проте зібрали на захід представників зацікавлених сторін – місцевої влади, ОСББ, освітян, батьків та активістів, аби ті могли поспілкуватися, почути одне одного і  напрацювати можливі варіанти вирішення цієї ситуації.

За даними травмапунктів, у період з квітня по вересень 2017 року на полтавських дитячих майданчиках травмувалися 80 дітей. Цього року показник дещо зменшився, це пов’язують з інформаціними кампаніями про стан дитячих майданчиків та на що варто звернути увагу батькам.

“За перші два квартали на майданчиках міста травмувалися 24 дитини, – розповіла Анна Ганжа, представниця ініціативної групи “Батьки та місто для дитини”,  – Практично ніде не дотримална норма щодо  ударопоглинаючого покриття, яка прописана в будівельних нормах. Ми ще не знайшли в місті майданчика, який би відповідав державним нормам. Щоб порекомендувати батькам, що туди можна піти – такого я не знаю”.

Друга причина незадовільного стану майданчиків – у багатьох із них невстановлені або відсутні балансоутримувачі (з 500 лише близько половини перебувають на балансі ЖКГ). Пришкільні майданчики перебувають на балансі навчальних закладів, чого не можа сказати про прибудинкові, адже територію біля будинків навіть ОСББ ще ніхто не передавав. 

На думку керівника Громадської ради при Полтавській ОДА Володимира Голуба, відповідати за стан майданчика має той, хто дав дозвіл на його встановлення. 

“За прибудинкові повинні відповідати будинкові комітети. До того ж скоро вибори, і майданчиків стане ще більше”, – зазначив він. 

“Багато з тих майданчиків, що з’явилися перед виборами, встановлені взагалі без дозволу, – повідомив депутат Полтавської міської ради Вадим Ямщиков, – Також у Полтаві досі немає жодного інклюзивного майданчика”.

То куди звертатися – у ЖЕД, міськвиконком, чи просто бити на сполох у соцмережах? Присутні намагалися відповісти на питання: хто має відповідати за безпеку та стан дитячих майданчиків у місті? Як вирішити проблему незаконного встановлених дитмайданчиків? Як залучити батьків та дітей до визначення того, де і які майданчики потрібно встановлювати? – та напрацювати алгоритм дій. 

“Небезпечні майданчики треба реконструювати або ж демонтувати. Але часто самі батьки не дозволяють цього зробити. І їх можна зрозуміти: перш, ніж зносити, треба щось побудувати, – наголосив Михайло Лукін, заступник начальника КП «ЖЕО-2» Полтавської міської ради, – А включити  обслуговування майданчиків до тарифу ми не можемо”.

Всі погоджувалися, що проблему треба вирішувати комплексно, можливо, навіть із залученням УВС. Адже не секрет, що вечорами, коли діти йдуть з майданчиків, ті претворюються на місця розпиття спиртного.

Також звучала думка, що якби майданчики будувалися з урахуванням інклюзивних потреб, то питання безпеки було вирішене б на 90%. Адже обладнання для таких майданчиків виключає травматизм, а перебувати на них можуть і здорові діти.