Ви тут:
Культура Суспільство Україна Цікавинки 

Фонд Жадана зібрав більше 100 тис. грн на мандрівку дітей зі Сходу Україною

Благодійний фонд Сергія Жадана разом із Харківським представництвом ГО «Всеукраїнське об`єднання “Українські рубежі”» зібрали 122 тисячі гривень на проект «Мандрівники зі Сходу» — для того, щоб діти з Луганської та Донецької областей змогли пізнати свою країну, повідомляє “Літакцент”.

За словами організаторів, мета проекту — здійснити мрію дітей, які бачать війну на власні очі, дати їм можливість пізнати й відчути свою країну.

“Ми хочемо продемонструвати суспільству, що відкритість і готовність до пізнання є рушійною силою порозуміння й змін на краще… Найбільше бажання дітей випускного класу Золотівської гімназії – побачити свою країну. Проїхатись Україною, побувати в різних її куточках, відчути її масштаб і драйв – аби знати, за що боротися. А ще, аби свідомо вибрати власне майбутнє: де жити, чим займатися, де навчатися. Відчути, частинкою якої країни вони є. Ми готові дітям допомогти  і влаштуємо таку подорож”, – говорять організатори.

Маршрут мандрівки, яка відбудеться вже у серпні: Золоте – Харків – Львів – Чернівці – Одеса – Запоріжжя. Це мають бути не просто прогулянки містами, а насамперед мотивуючі знайомства з різними знаковими людьми, походи в музеї й театри, цікаві й складні розмови.

“Хочемо нагадати, що за даними різних соціологічних досліджень, від 80 до 90% мешканців Донецької й Луганської областей ніколи не були за межами власного регіону. Країна не знає сама себе. І діти це відчувають”.

Детальніше про проект, де можна ще долучитися до фондування мандрівки — на biggggidea.