Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З початку року поліція Полтавщини винесла 1879 постанов на водіїв, які порушили правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів

З початку поточного року станом на 8 червня патрульними Полтавської області винесено 1879 постанов на водіїв, які порушили правила дорожнього перевезення небезпечних вантажів, правила проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями чи залізничними переїздами.

В літній період кількість таких правопорушень, як правило, збільшується. Лише за травень патрульні зафіксували 554 аналогічних випадків.

За таке правопорушення передбачена відповідальність відповідно до ст. 132-1 КУпАП та тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 30-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, уповноважених з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів, громадян – суб’єктів господарської діяльності – у розмірі 40-ка неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадуємо, що перевезення вантажу має здійснюватися за спеціальними правилами п. 22.5 ПДР України, де вказані вагові та габаритні параметри.

Рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, оформленим уповноваженим підрозділом Національної поліції України та виданими через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Правила проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами визначені постановою Кабінету Міністрів України №30 від 18.01.2001 року.