Ви тут:
Суспільство Україна 

З початку 2018 НАЗК склало 129 адміністративних протоколів за результатами аналізу фінансових Звітів політичних партій

У 2018 році за результатами аналізу Звітів політичних партій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру (далі – Звіт політичної партії) Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) склало та направило до судових органів 129 адміністративних протоколів.

З них 82 протоколи складено за статтею 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) – порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. За статтею 212-15 КУпАП – порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, складено 41 протокол. Ще 6 протоколів складено за статтею 188-46 КУпАП – невиконання законних вимог (приписів) Національного агентства.

Одними з найпоширеніших порушень, зафіксованих Національним агентством за результатами аналізу Звітів партій, є неподання звітів місцевих організацій та інформації про їх майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру, порушення строків подання Звіту політичної партії, неподання Звіту політичної партії та ненадання інформації, документів, а також порушення встановлених законодавством строків їх надання до Національного агентства.

На теперешній час рішеннями Національного агентства затверджено 167 висновків про результати аналізу Звітів політичних партій за І квартал 2018 року. Висновки щодо решти 104 Звітів партій будуть розглядатися на наступних засіданнях Національного агентства: у разі виявлення у Звітах політичних партій ознак порушення вимог законодавства, що є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності, буде складено протоколи про адміністративні правопорушення.

За І квартал 2018 року до Національного агентства було подано Звіти 271 політичної партії.