Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Як працює механізм «єдиного вікна» на Полтавській митниці ДФС сьогодні

У Полтавській митниці ДФС нагадують, що з 1 серпня 2016 року набрала чинності постанова Уряду щодо запровадження на українських митницях «єдиного вікна». Відтак скоро два роки, відколи митники разом з іншими державними органами, задіяними в різних видах державного контролю, працюють скоординовано із використанням єдиної електронної системи.

З 1 лютого 2018 року запроваджено обовязкове використання підприємствами і державними органами інформаційної системи «єдиного вікна» під час електронного декларування товарів, які підлягають державним видам контролю. Робота даного механізму продовжує вдосконалюватись. Так, Державно фіскальною службою України доопрацьовано програмно-інформаційні комплекси, задіяні в системі «єдиного вікна», в частині можливості створення заяви на основі декларації, яка ще не подавалася до митного оформлення, однак відомості про товари та транспортні засоби вже відомі.

Також, документ, який вже подавався в інформаційну систему в сканованому вигляді, повторно подавати не потрібно – варто лише вказати код, номер, дату документа та номер справи, до якої прикріплявся документ, і він буде доступним для відповідних контролюючих органів. Запроваджено новий сервіс для декларантів – запит номеру справи в «єдиному вікні» для тих підприємств, які не отримали повідомлення про перетин кордону (актуально при ввезенні товарів морським, повітряним, внутрішнім залізничний транспортом). Доступна також функція відправки працівником митниці до адміністратора контролюючого органу повідомлення про відсутність представника цього органу на проведенні огляду товарів в узгоджений час. Додано відправку контактних даних працівника митниці декларантам для узгодження часу огляду.

У травні 2018 року закінчується перехідний 90-денний період, який дозволяв підприємствам добровільне застосування принципу «єдиного вікна». Відтак, виконання митних формальностей, пов’язаних із декларуванням, митним та іншими державними видами контролю товарів із застосуванням механізму «єдиного вікна» є обов’язковим в усіх місцях митного оформлення. Виключення становлять переміщення товарів транзитом; вивезення за межі України товарів морським, залізничним та авіаційним транспортом; ввезення товарів у поштових та міжнародних експрес-відправленнях.

З 1 лютого 2018 року Полтавська митниця ДФС перейшла на оформлення митних декларацій за принципом «єдиного вікна» у повному обсязі. Зокрема, у травні 2018 року (станом на 30.05.2018) Полтавською митницею ДФС здійснено митне оформлення по 1,9 тис. митних деклараціях, що становить 100% від загальної кількості поданих до оформлення товарів, що підлягають різним видам контролю.