Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Як діяти при тепловому ударі: поради Уляни Супрун

Влітку сонячне проміння дуже активне та небезпечне, тому існують високі ризики перегріву та отримання теплового удару.

Належна перша допомога при підозрі на теплове виснаження або тепловий удар перш за все включає охолодження потерпілого, і це потрібно зробити якомога швидше. Щоб вберегтися від перегрівання, крім захисту одягом, не забувайте пити достатньо води та відпочивати в прохолоді.

При тепловому ударі основними ознаками є висока температура, головний біль, нудота, дезорієнтація та гаряча червона шкіра. Також у потерпілого спостерігається зміна стану свідомості. При тепловому ударі потрібно викликати швидку допомогу, зняти одяг з потерпілого та охолодити його. 

Теплове виснаження передбачає сильне потовиділення, головний біль та підвищену температуру тіла. Щоб зняти симптоми потрібно охолодити потерпілого, зняти одяг та давати йому пити маленькими ковтками холодну воду. 

Основною ознакою теплових судом є біль або судоми у м’язах. Тому необхідно людині перейти у прохолодне приміщення, пити воду та уникати фізичної активності.

При пітниці у людини виникають яскраво-червоні висипання на шкірі шиї, в області паху та у верхній частині грудної клітки. На великих ділянках з’являється гусяча шкіра, яка зникає при холодному повітрі. 

Щоб допомогти необхідно зайти у прохолодне приміщення з малою вологістю повітря. Також стежте, щоб область висипання залишалася сухою, на неї можна нанести спеціальну присипку, проте не мазь чи крем.