Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Вчені розкрили секрет довголіття жителів Індії

Чи може прийом пробіотиків разом із старовинним індійським ліками допомогти прожити до 100 років? Вчені стверджують, що у цій комбінації є потенціал для збільшення тривалості життя, пише “Країна здоров’я“.

Прийом пробіотиків і одного з традиційних індійських рослинних препаратів може забезпечити довголіття, як з’ясували канадські вчені. Коли цю комбінацію отримували мушки-дрозофіли, то їхня тривалість життя збільшувалася на 60%, при цьому комахи отримали захист від вікових хвороб.

У людини цей складний еквівалент 128 років життя, якщо відштовхуватися від середньої тривалості життя в 80 років. Найстарішою людиною на Землі з документально підтвердженої тривалістю життя є француженка Жанна Кальман, яка прожила до 122 років.

Хоча експерименти проводилися поки що з мухами, канадські вчені вважають, що їхні результати повинні спостерігатися і у людей, хоча і не з такими приголомшливими рекордами.

В ході експерименту мухи отримували комбінацію з харчовою добавкою, багатою на поліфеноли, з трав’яним препаратом трифалу. Комахи, які вживали цю комбінацію, жили до 66 днів, що на 26 днів більше, в порівнянні з мухами з контрольної групи.

Також ця комбінація дозволила знизити прояви старіння на кшталт зростаючої резистентності до інсуліну, запальних процесів і окисного стресу. Відзначимо, що це ще одне наукове дослідження, яке підкреслює важливість кишкових бактерій у формуванні міцного здоров’я людини.