Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні введуть обов’язкове ліцензування лікарів: основні зміни

В Україні до 2024 року впровадять обов’язкове ліцензування лікарів. Без ліцензії медик не матиме права обіймати посаду. Як відбуватиметься реформа – розповіла на брифінгу в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомляє 24tv.ua.

Зміни на законодавчому рівні МОЗ планує ввести уже вкінці 2018 року. Перехідний період триватиме 5 років – з 2020 по 2024 рік. Після 2024 року лікарі без ліцензії не зможуть працювати на своїй роботі.

Щоб отримати ліцензію, кожен практиуючий лікар повинен здати незалежне тестування за міжнародними стандартами. Кожних 2-3 роки лікар повинен підтверджувати свою ліцензію відповідним навчанням. Крім того, лікар може втратити ліцензію, якщо на нього були скарги.

Супрун наголосила, що проблема кваліфікації лікарів дуже гостро постала в Україні, коли почалася програма вибору лікарів первинної ланки.

Зараз немає механізму, щоб ми могли контролювати, які лікарі хороші, а які є насправді ті, з якими ми не повинні працювати. І зараз дуже важко пацієнтам, бо вони не розуміють, чи професійна ця людина, чи варто їй довіряти, – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я.