Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В Гадяцькому районі зʼявилася перша опорна школа

Сесією Гадяцької районної ради від 14 червня 2018 року перейменовано Сарську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області у Опорний заклад освіти “Сарська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області”, повідомляє «ГадячNews».

Опорна школа – це найбільший та найпотужніший навчальний заклад, що дає середню освіту, в певній місцевості. Опорні школи в порівнянні з більшістю сільських шкіл мають краще оснащення, там працюють кращі вчителі регіону, а класи достатньо наповнені.

До опорної школи дітей привозять з навколишніх шкіл. Ці навколишні школи є «філіями» опорної школи. Вони підпорядковуються опорній, у них спільний директор, котрий є їхнім безпосереднім начальником. Здебільшого це школи І-ІІ ступеню – тобто 1-4 клас або ж 1-9 клас. Малеча може навчатися ближче до дому та не їздити далеко на автобусі. Такі філії можуть включати і школу, і дитячий садок.

Філія не є юридичною особою, і в ній можуть викладати вчителі з опорної школи. Опорні школі і їх філії функціонують паралельно та пов’язані єдиним адмінапаратом. Таким чином, директору й заступнику немає що робити у філіях, що дозволяє зекономити кошти на адміністративних витратах, а це принесе додаткову вигоду для об’єднаних громад.