Ви тут:
здоров’я Суспільство Україна 

Україна посідає друге місце в Європі за кількістю хворих на туберкульоз, – Уляна Супрун

Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні не піддається лікуванню дуже ефективними препаратами проти нього.

За її словами, епідемія туберкульозу в країні є серйозною проблемою для її системи охорони здоров’я. Наразі Україна знаходиться на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (відповідно до розрахунку кількості хворих на 100 тисяч людей).

“Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні – це мультирезистентний туберкульоз (МРТБ). Тобто такий, що не піддається лікуванню дуже ефективними протитуберкульозними препаратами. За кількістю хворих із такою формою туберкульозу ми є одним зі світових лідерів”, – в. о. міністра охорони здоров’я Уляна наголосила Супрун.

Вона зауважила, що більш ефективно боротися з хворобою дозволять додаткові знання про неї. Саме тому вона порадила новий навчальний онлайн-курс від МОЗу: “Інфекційний контроль за туберкульозом для працівників первинної медико-санітарної допомоги”. 

“В Україні за останні 5 років розроблені та протестовані різні моделі надання амбулаторної допомоги хворим на туберкульоз. Проте ще потрібно багато роботи, щоб ці моделі запрацювали повноцінно”, – підсумувала Супрун.